Hlasujte za učiteľku z Trenčína Moniku Plintovú

17. 9. 2020

Už tretíkrát bude Komenského inštitút odovzdávať prestížne ocenenie Global Teacher Prize. Z 1 101 nominácií prihlášku poslalo 164 pedagógov. Až 50 percent nominácií zaslali žiaci a študenti, 19 percent rodičia. Vo finále je desať slovenských učiteľov. Víťaza spoznáme 23. októbra 2020. Získa 5 000 eur a účasť na svetovom finále Global Teacher Prize 2021.

Slovenskí finalisti sa ale uchádzajú aj o cenu verejnosti. Ak chcete podporiť jednu z finalistiek, pani učiteľku Moniku Plintovú z Trenčína, neváhajte! Môžete tak urobiť na spravodajskom portáli sme.sk len do konca septembra.

Monika Plintová učí angličtinu na Súkromnom bilingválnom a IT gymnáziu Futurum v Trenčíne. Jej zásadou je učiť tak, ako by chcela byť vyučovaná ona samotná.

Na svojich hodinách využíva veľa netradičných metód a aktivít – hry, súťaže, scénky, pantomímu, diskusie, rečnícke prejavy, osobné spovede či kreatívne projekty. Žiaci tak majú možnosť vyjadriť svoj vlastný názor, nápad, talent, herecké umenie či zmysel pre humor.

Vedie aj muzikálový krúžok v angličtine, do ktorého zapája žiakov bez ohľadu na ich jazykovú úroveň. Muzikály Jánošík na hudbu skupiny Queen a Love story na hudbu Beatles mali úspech u žiakov aj u verejnosti. V súčasnosti pripravuje muzikál o Martinovi Lutherovi Kingovi na hudbu Michaela Jacksona.

Jedným z kanálov, cez ktoré ponúka svoje skúsenosti, je platforma Gaming Decathlon, ktorú autorsky pripravila a zorganizovala. Predstavuje kombináciu desiatich súťažných hier určenú pre tímy žiakov Trenčianskeho kraja.

Viac o pani učiteľke Monike Plintovej, vrátane jej videoprofilu nájdete tu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!