Hlasujme za trenčianske projekty

26. 11. 2018

Nadácia VÚB sa v tomto roku rozhodla rozdeliť 200 tisíc eur na komunitné projekty z celého Slovenska. Medzi 64 najlepšími sú aj projekty občianskych združení z Trenčína. Podporme ich. Hlasovanie sa začalo dnes.

Nadácia VÚB podporí grantom do 5 tisíc eur 32 projektov – štyri v každom z 8 krajov. Rozhodujúci bude počet hlasov – našich i vašich. Projekt s najvyšším počtom hlasov v každom kraji získa navýšenie grantu o 100 percent.

Náš kraj, ale i naše mesto reprezentujú a o naše hlasy sa uchádzajú tri projekty. My im hlas dáme. A vy?

Projekt: Gympelrock

Organizácia: Projekt Ostrov

Sme komunita študentov a študentiek Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne, ktorí sa pokúšajú vytvoriť priestor kapelám zviditeľniť sa. Práve k tomu slúži náš festival Gympelrock, ktorý je známy svojou rôznorodosťou a rodinnou atmosférou. Táto myšlienka sa zrodila ešte za čias našich rodičov, no láska k umeniu nepominula. Posúva sa generáciami spolu s množstvom skúseností, kontaktov či priateľstiev. Festival sa ale nezameriava len na hudbu. Nasledujúci ročník rozširujeme na dvojdennú podujatie, a tak by sme boli veľmi vďační, keby ste nás podporili, aby sme sa mali možnosť naďalej rozvíjať svoje nápady.

Projekt: Lesná učebňa pre všetkých

Organizácia: Zaži Trenčín OZ

Lesná učebňa v lesoparku Brezina v Trenčíne bude unikátnym miestom pre podujatia, workshopy a tréningy pre všetky vekové kategórie návštevníkov. Stane sa príjemnou a kvalitnou súčasťou verejného priestoru s lesnými atrakciami. Prostredníctvom zážitku podporí rozvoj a vzdelávanie detí aj dospelých. Financie využijeme na nákup materiálu a vybavenia lesnej učebne. Lesnou učebňou doplníme chýbajúcu časť komplexného a dlhodobého projektu Brezina pre všetkých. O celý priestor sa plánujú dlhodobo starať dobrovoľníci zo Zaži Trenčín OZ. Budeme radi ak nás podporíte hlasom. Tešíme sa na vašu návštevu.

 

Projekt: Oflajn – moderný mestský kvíz v Trenčíne

Organizácia: Nezisková organizácia Voices

Oflajn je mestský kvíz spájajúci ľudí rôzneho veku, profesií a záujmov. Na podujatiach spravidla päťčlenné tímy odpovedajú na otázky o histórii a súčasnosti Trenčína. Pestro formulované a vizuálne pútavo spracované úlohy súvisia s tradíciami, priemyslom, umením či osobnosťami kraja, ale aj s rôznymi občianskymi iniciatívami a priestormi, kde sa odohráva aktuálne spoločenské dianie. Cieľom je stretnúť sa, vypnúť mobily, trochu sa zabaviť, niečo sa naučiť a spolu pomôcť dobrému nápadu. Naše aktivity majú aj ďalší význam. Štartovné 3 € je vždy darom vybranému miestnemu neziskovému subjektu.

AKO HLASOVAŤ:

1. Otvorte si stránku https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/

2. V každom kraji je vo výbere 8 projektov. Vyberte si ten, ktorý vás zaujal najviac a chcete mu dať svoj hlas. Hlasovať môžete aj mimo svojho kraja.

3. Zadajte svoje telefónne číslo a obratom vám bezplatne doručia overovací kód potrebný pre dokončenie hlasovania.

4. Hlasovanie prebieha v termíne od 26.11. do 9.12. Buďte však pri výbere projektu obozretní, môžete hlasovať len za jeden projekt.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!