Hlasujme za projekty a rozhodnime, ktorý získa podporu

14. 5. 2021

Finančný grant 6 tisíc eur môže získať od Nadácie COOP Jednota jeden z troch trenčianskych projektov, ktoré nadačný Program podpory lokálnych komunít posunul do záverečného verejného hlasovania.

Hlasovanie sa začína zajtra, v sobotu 15. mája 2021 v dvoch vybraných trenčianskych predajniach – OD Rozkvet na Šoltésovej ulici 4 a Tempo (OC MAX) na Ulici gen. M. R. Štefánika 426. Potrvá do 15. júna 2021.

Do 5. ročníka programu zameraného na podporu rozvoja slovenských miest a obcí bolo prihlásených takmer 1400 projektov. Do záverečného hlasovania v našom meste postúpili tieto tri:

Archipelago – Zvedavé miesto v parku

Obsahom projektu je  bezbariérová drevená konštrukcia – pódium Archipelago s priemerom 7 metrov, ktoré by malo slúžiť na kultúrne podujatia, vzdelávanie, ale aj na hranie a voľný čas. Umiestnené by malo byť v Parku M. R. Štefánika, skrášliť priestor a poskytnúť zázemie pre stretávanie v malých skupinách (2 – 10 ľudí), vytvárať tieň, čím zlepšiť lokálnu kvalitu vzduchu a vytvoriť príležitosti pre komunitné aktivity, ako sú workshopy či vzdelávacie aktivity, divadelné či tanečné predstavenia, koncerty, čítania, prednášky, audiovizuálne prezentácie či výstavy. Zadávateľom projektu je mesto Trenčín, presnejšie tím Trenčín 2026. Viac o projekte si môžete prečítať na stránke www.trencin2026.sk.

Mini lanové ihrisko Pavúčik

Zámerom tohto projektu je vytvorenie mini lanového ihriska pre 60 detí elokovaného pracoviska Materskej školy Slniečko Šafárikova 11 na Východnej ulici 9. Cieľom je rozvíjať hrové a telovýchovné aktivity detí pri pobyte vonku a zvyšovať tak ich zdatnosť. S prevádzkou ihriska sa počíta pri každodennom využití počas pracovného týždňa pre tri triedy škôlkarov. Navrhnuté prvky ihriska sú bezúdržbové a ich predpokladaná reálna životnosť je minimálne 10 rokov.  Zahŕňajú chodník odvahy, trojhrazdu, nízky basketbalový kôš,prehadzovadlo a dva rozličné rozvíjajúce interaktívne panely. Viac informácií o projekte sa môžete dozvedieť na stránke MŠ Šafárikova Trenčín.   

3×3 Olympijské basketbalové ihrisko v Trenčíne

Cieľom občianskeho združenia TJ Štadión Trenčín je vybudovať jedinečný športový areál, kde budú trénovať deti nový olympijský šport 3×3 basketbal (Basketbal na jeden kôš). Tento šport sa prvýkrát predstaví na olympiáde v Tokyu 2021. Všetky časti ihriska je možné premiestniť a organizovať zaujímavé podujatia aj mimo areálu na námestiach, parkoviskách a iných vhodných priestoroch mesta. Súčasťou areálu budú mobilné premiestniteľné plastové ihrisko, originálny mobilný basketbalový kôš, mobilné tribúny pre divákov, ako aj mobilný skladový kontajner. 

Na ihrisku majú v pláne pravidelne trénovať deti a mládež od 7 rokov, organizovať podujatia pre rodiny a rozvíjať pohybové aktivity v Trenčíne. Jedným z dlhodobých cieľov je pripraviť mládež a reprezentáciu na olympiádu v 3×3 basketbale Paríž 2024 v spolupráci so Slovenskou basketbalovou asociáciou a samozrejme celoštátna aj medzinárodná účasť na turnajoch 3×3 pre získanie bodov do celosvetového ratingu. Viac o projekte sa dozviete na www.trencinbasket.sk

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!