Fontány nie sú na kúpanie

28. 6. 2022

Upozorňujeme rodičov a zodpovedných dospelých, aby v žiadnom prípade nenechali deti vstupovať do Fontány Marca Aurelia na Mierovom námestí. Fontána nie je určená na kúpanie a hru detí.

Mestská polícia Trenčín dôrazne upozorňuje na nebezpečenstvo úrazu a hrozbu poškodenia majetku mesta. Fontána je umeleckým dielom a je zakázané sa v nej kúpať. Pri porušení zákazu hrozí pokuta. Deti sa môžu v centre mesta s vodou hrať pri fontáne Vodník na Štúrovom námestí alebo v Átriu pod Mestskou vežou.

Na vlastné riziko vstupujú deti do fontány vo vynovenom verejnom priestore pri Rozkvete. Upozorňujeme, že voda v nej je chemicky upravovaná. Navyše, niekoľkokrát od spustenia fontány došlo k uvoľneniu ventilov, a prevádzka fontány tak bola zablokovaná.

Osviežia aj rozprašovače vodnej hmly

Nájdete ich na Mierovom námestí, v Átriu pod Mestskou vežou a tiež na námestí pri Rozkvete. V pravidelných intervaloch chrlia vodnú hmlu, spúšťajú sa automaticky. Nie je preto potrebné nič stláčať ani otáčať. Vodná hmla vychádza zo stĺpov 60 sekúnd, potom nasleduje 30-sekundová pauza. To sa stále opakuje. Rozprašovače sa v pondelok až štvrtok zapínajú o 10.00 h a vypínajú o 21.30 h. Od piatka do nedele fungujú od 10.00 do 23.00 h. Ich farebné LED podsvietenie sa spúšťa každý deň o 19.30 h a vypína sa spolu s vodnou hmlou.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!