Filmová jeseň v Artkine Metro bude plná noviniek

8. 10. 2013

Špeciálne premietania pre seniorov, futbalisti AS Trenčín a filmy o futbale, špeciálne projekcie pre mamičky na materskej či ďalšie tematické filmové balíky prinesie nová programová štruktúra kina.


Po digitalizácii, ktorá sa kinu podarila v tomto roku, prichádza Metro s filmovými cyklami pre rôzne vekové skupiny. „V septembri sme odštartovali prvý cyklus s názvom SENIOR BIO, venovaný najstarším návštevníkom. Premietame každý druhý štvrtok v popoludňajších hodinách špeciálne vybraté filmy za zvýhodnené vstupné,“ hovorí za Artkino Metro Branislav Hollý (OZ Lampart).


Hity, dokument aj futbal


„Cyklus s názvom POPCORN NIGT mapuje najväčšie filmové hity, ktoré budú často dramaturgickým protipólom k zavedenej klubovej produkcii. Koncom septembra sa začal aj vzdelávací cyklus z dejín filmu s názvom Príbeh filmu: Odysea. Projekt Marka Cousinsa v pätnástich dieloch dokumentuje kompletnú filmovú históriu. Vo Veľkej Británii sa stal filmovou udalosťou roka. Na Slovensku je obohatený o lektorské úvody Martina Cieľa.


V októbri prídu na rad ďalšie špeciálne projekcie. V spolupráci s futbalovým klubom AS Trenčín pripravilo kino premietania na tému futbal na filmovom plátne, ktorých sa vždy zúčastní niektorý z hráčov a funkcionárov futbalového klubu. Súčasťou bude diskusia s divákmi nielen o aktuálnom filme.  


Do kina s kočíkom


Výlučne mamičkám na materskej dovolenke bude určený ďalší filmový cyklus, ktorý na Slovensku zažije svoju premiéru. Už nemusíte hľadať babysittig, ak chcete isť do kina! – mohol by znieť základný slogan tohto projektu. Najnovšie filmy si mamičky budú môcť pozrieť spoločne so svojimi malými deťmi na špeciálnych dopoludňajších projekciách so zníženou hladinou zvuku a čiastočným osvetlením. Kočiar s dieťaťom môžu mamičky zaparkovať priamo v sále, počíta sa aj s kŕmením a prebaľovaním vo vyhradenej miestnosti.


Projekt 100


Artkino Metro uvedie všetkých 13 filmov zaradených do 19. ročníka najväčšej slovenskej filmovej prehliadky Projekt 100, ktorá ponúka svetové filmové klasiky i najnovšie filmové trendy. S podtitulom veľké filmy na veľkom plátne potrvá prehliadka netradične do januára 2014, kedy v špeciálnej premiére uvedie dlho očakávaný film Lars von Triera Nymfomanka.


Návštevníci Metra sa ďalej môžu tešiť na pravidelné nedeľné detské predstavenia, filmový klub mladých pod novým názvom Teenage so zameraním na japonské anime a študentské filmy či festivaly Jeden svet a Alternatívne Vianoce, ktoré sa uskutočnia v novembri a decembri tohto roku. Aktuálny rozpis projekcií nájdete na www.lampart.skwww.visittrencin.sk.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!