Festival Pri Trenčianskej bráne sa začína už tento piatok

3. 9. 2018

Zahrajú na ňom Para i Hex a množstvo ďalších účinkujúcich. Príďte sa zabaviť so svojimi blízkymi, nakúpiť niečo pekné na jarmoku a pochutnať si na výbornom jedle aj burčiaku.

Koho ešte budeme od piatka 7. 9. do nedele 9. 9. 2018 na festivale vidieť a počuť? Temperamentných hudobníkov z Rusín Čendéš Orchestra, energický elektro swing White Melon, kapelu Ľudové Mladistvá i slovenských a poľských muzikantov Jablco. 

Predstaví sa aj domáca dychová hudba Textilanka a Vojenská hudba Banská Bystrica, ktorá si na koncerte zaspomína na autora viac ako 120 vynikajúcich skladieb pre dychové orchestre, zakladateľa modernej slovenskej dychovej hudby Karola Pádivého, ktorý väčšinu života prežil v Trenčíne.

Na festivale nebude chýbať folklór. Uvidíme detský folklórny súbor Kornička,  mladých folkloristov z Trenčanu, vždy veselých chlapov zo Škrupinky,  mužskú spevácku skupinu Šumiačan zo Šumiaca, folklórny súbor Vršatec a cimbalovú kapelu Zlaté husle, ktorá má v repertoári okrem slovenského folklóru aj operetné, muzikálové, filmové a tanečné evergreeny.

Na Farskej ulici budú mať svoje miesto historická kuchyňa a pouličné divadlá – Harry Teater s detským predstavením Krajčír Nitôčka, klaun Adyno rozveselí deti i dospelých a Túlavé divadlo odohrá úspešnú komédiu Jakuba Nvotu Hamlet, alebo nález lebky.

Deti budú môcť tvoriť v modrotlačovej dielničke a obdivovať živé zvieratká. Mierové námestie zaplnia stánky s remeselníkmi, rozvoniavať bude dobré jedlo a lahodný burčiak.  

Podujatie Pri Trenčianskej bráne podporili Ministerstvo dopravy a výstavy Slovenskej republiky, Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčín a okolie a LEONI Slovakia spol. s r.o.

PTB

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!