Festival Gympelrock sa zrodil pred 30. rokmi

30. 5. 2011

V piatok 3. júna sa v Trenčíne začína dvojdňový multižánrový festival Gympelrock. Na tradičnom podujatí, ktoré viaceré generácie miestnych gymnazistov organizujú s prestávkami už od roku 1981, sa na štyroch scénach v bývalom kine Hviezda a v Artkine Metro predstaví 40 rôznorodých účinkujúcich.


Tento rok pôjde o Gympelrock s poradovým číslom 24. „Čakajú nás dva dni koncertov zväčša amatérskych kapiel z Trenčína a okolia, ktoré nemajú za bežných podmienok možnosť prezentácie svojej tvorby, čo je v hlavným poslaním festivalu. Okrem nich vystúpia aj známe Sto múch, Staré Pušky či The Infants. Návštevníkov  čakajú aj workshopy (ručná animácia), premietanie animovaných a hraných študentských filmov, pozvali sme viacerých Dj-ov (dj humo, sono vox či riaditeľ rádia fm foolk)a divadlá(Our hour theatre). Minulý ročník sme prevyšili návštevnosť 700 ľudí, čo bolo historicky najvyššie číslo,“ uvádzajú organizátori z rád študentov Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne.


Gympelrock za socializmu napomáhal vybudovať trenčiansky hudobný underground 80. rokov, prezentovaný najmä kapelami CHVM a Bez ladu a skladu, ktoré na festivale ešte ako neznáme zoskupenia hrávali. A práve vtedajší bubeník Bez ladu a skladu Richard Rybníček sa v piatok po otvorení festivalu zúčastní diskusie na tému mesto a kultúra, avšak už z pozície nového primátora Trenčína.


Na stránke  www.gympelrock.sk sa dozviete viac o festivale a jeho histórii. Na youtube si môžete pozrieť videá k festivalu na adrese  http://www.youtube.com/user/gympelrock.


Program
Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!