Festival Čaro Vianoc pod hradom v tomto roku nebude

19. 10. 2020

Vianočné trhy a s nimi spojený kultúrny program sa v Trenčíne tento rok neuskutočnia. Dôvodom je zhoršujúci sa vývoj pandémie COVID-19 a tiež opatrenia, ktoré schválil Ústredný krízový štáb SR a Vláda SR.

Čaro Vianoc pod hradom si získalo priazeň množstva Trenčanov i návštevníkov mesta, ktorí sa stretávajú na pomerne malom priestranstve. Je skôr nepravdepodobné, že do pôvodne plánovaného začiatku vianočných trhov, dôjde k výrazne priaznivejšej epidemiologickej situácii a k uvoľneniu opatrení natoľko, aby sa bezpečne, bez zdravotného rizika, pre návštevníkov i trhovníkov mohli uskutočniť.

Hoci sa v tomto roku musíme vzdať neodolateľných vianočných vôní, chutí i koncertov, Trenčín bude dýchať vianočnou atmosférou. Aspoň v takej miere, ako to aktuálna situácia dovoľuje. Na Mierovom námestí bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Veľmi si želáme a veríme, že o rok sa situácia zlepší a všetci – trhovníci, návštevníci, umelci, predavači občerstvenia – sa spolu opäť stretneme a všetko sa vráti do normálu.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!