Festival Aróma už najbližší piatok

4. 9. 2019

Druhý ročník Festivalu vôní, chutí a zážitkov prinesie do Trenčína to najlepšie zo sveta gastronómie už v piatok 6. a v sobotu 7. septembra 2019. Na podujatí pri Posádkovom klube nájdete v čase od 10.00 do 20.00 hodiny predajcov káv, čajov, čokolád, vín, pív a ďalších nápojov, festival doplní aj street food zóna a bohatý sprievodný program.

Počas oboch dní sa návštevníkom odprezentujú predajcovia výberových káv, profesionálnych kávovarov, exotických, ale i domácich čajov, kvalitných čokolád a praliniek, vín, remeselné pivovary, sirupy, limonády a tento rok aj špecialita – pivný džem.

V street food zóne nebudú chýbať obľúbené hot dogy, burgre a barbecue, neobyčajne chutné hranolky a kanadské národné jedlo poutine, slané i sladké podpecníky, donuty či palacinky. Tento rok nás poteší svojou návštevou aj indická reštaurácia z Bratislavy, kde si budú môcť zakúpiť návštevníci festivalu aj originálne indické koreniny.

V piatok čaká zanietených baristov Latte Art Show v podaní Academy of Coffee, kde si súťažiaci zmerajú sily vo svojich baristických zručnostiach. Každý zo zúčastnených získa žreb, s ktorým sa zapojí do budúcoročného žrebovania o stáž na kávovníkovej plantáži v Brazílii.

V rámci kuchárskych šou počas oboch dní sa predstaví Michal Škorec, ktorý si už šesť rokov drží ocenenie TREND Top šéfkuchár (2014 – 2019). Na griloch Kamado JOE návštevníkom ukážu svoje kuchárske umenie Rastislav „Johny“ Krcho a Ivan Rusina. Jedlá Rasťa Krcha sú vždy zážitkom, počas Majstrovstiev sveta 2019 v ľadovom hokeji pripravil catering pre hokejistov a viedol aj tím kuchárov na najväčšom filmovom cateringu. Ivan Rusina bol hviezdou televíznej šou Masterchef, v súčasnosti má svoju školu varenia a poskytuje kurzy zdravej výživy.

Okrem ukážok varenia návštevníci zažijú na festivale Aróma aj ochutnávky, prezentácie a prednášky. Trenčín opäť navštívi Čajovňa dobrých ľudí, pripravený bude kútik pre deti, súťaže a hudobné vystúpenie. Tento rok môžu návštevníci festivalu vyhrať prenosný a kompaktný gril.

Vstup je voľný. Podujatie sa koná s podporou mesta Trenčín a Trenčianskeho samosprávneho kraja. Viac na www.aromafestival.sk

aroma

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!