Európsky týždeň mobility aj v Trenčíne

18. 9. 2023

Tento týždeň sa nesie v znamení Európskeho týždňa mobility. Viaceré aktivity sa budú diať aj v Trenčíne, ktorý sa k tejto iniciatíve tiež pripojil. Stretnete sa s nimi najmä v piatok 22. septembra 2023, ktorý je zároveň Dňom bez áut.

„Pešibus“ do školy

Mesto Trenčín v spolupráci s mestskou políciou pripravilo pre žiakov ZŠ, Na dolinách a ZŠ, Novomeského „Pešibus do školy“. Ide o sprevádzanie detí pešou cestou do školy, aby ich nemuseli voziť rodičia autami. Rodičia tak ušetria svoj čas, benzín i naše životné prostredie a deti si ráno pred zasadnutím do školských lavíc dožičia malú prechádzku.

„Pešibus“ vyrazí v prípade ZŠ, Na dolinách vo štvrtok, 21. septembra 2023, a v prípade ZŠ, Novomeského v piatok, 22. septembra 2023 z dohodnutého miesta. Ak by ste chceli „Pešibus do školy“ vyskúšať, stačí vyplniť jednoduchý dotazník, ktorý spomínané dve mestské školy zverejnili na svojich webových stránkach a ďalej Vás už budú kontaktovať koordinátori tejto aktivity z Mestského úradu Trenčín.

Čiastočná uzávierka ulice pre motoristov

V piatok 22. septembra 2023 pripravilo občianske združenie Doprava na Považí v spolupráci s mestom Trenčín od 8:00 do cca 15:00 h na Bezručovej ulici podujatie pre deti s cieľom podporiť dochádzanie do školy pešo, bicyklom, autobusom. Upozorňujeme, že v danom čase bude čiastočne uzavretá cesta pred ZŠ, Bezručova so zabezpečenou obchádzkovou trasou. Okrem rôznych súťaží budú môcť deti – žiaci ZŠ, Bezručova (prípadne ich rodičia) zaznačiť do pocitovej mapy, ktorú pripraví mesto Trenčín, svoje pozitívne i negatívne postrehy, ktoré evidujú cestou do alebo zo školy.

Posilové linky MHD do a zo Zámostia

Od piatka 22. septembra 2023 dôjde na základe dohody mesta Trenčín s dopravcom MHD – spoločnosťou Transdev k ďalším zmenám cestovného poriadku. Pôjde o značné zlepšenie dopravnej obsluhy novorozvíjajúcich sa častí mesta v lokalite Vinohrady a Pod privádzačom, ktoré doteraz nemali adekvátne autobusové spojenia. Rozšírená bude obsluha zastávok v úseku Old Herold – Vinohrady – Hanzlíkovská. Spojenie tejto lokality s centrom mesta bude po novom aspoň raz za hodinu, v čase prepravných špičiek minimálne dvakrát za hodinu. Načasovanie zmien je symbolické – na Deň bez áut, ktorým každoročne vrcholí Európsky týždeň mobility. V tomto prípade ide o jedno z trvalých riešení aplikovaných do praxe.

Nové spoje sú pridané v pracovných dňoch v čase špičky na linke č. 3. Vo večerných hodinách a počas víkendov je ponuka rozšírená na linkách č. 13 a 27. Vyšším počtom spojov na linke č. 27 počas víkendov sa posilní MHD nielen do Zámostia, ale aj k OC Laugaricio, o spojenie s ktorým je permanentný záujem.

Všetky zmeny v cestovom poriadku MHD Trenčín od 22. 9. 2023 nájdete aj tu.

Vyfarbi si svoj autobus

SAD Trenčín organizuje v piatok, 22. septembra 2023, od 13.00 do 17.00 h na Mierovom námestí podujatie Vyfarbi si svoj autobus. Pripravené budú maliarske stojany, farby, predlohy na maľovanie, občerstvenie a odmeny pre deti.

Súťaž o predplatné cestovné lístky MHD

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility pripravila spoločnosť Transdev Slovensko ako dopravca MHD Trenčín súťaž o predplatné cestovné lístky s mesačnou platnosťou. Stačí si spraviť fotku s niektorým z autobusov, ktoré jazdia na linkách MHD Trenčín. Odfotiť sa nemusíte iba pred autobusom, do súťaže sú zapojené aj fotky z interiéru. O ďalšom postupe sa píše v štatúte súťaže.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!