Dukla Trenčín zbrojí pred novou sezónou

4. 5. 2010

So staronovým trénerom Dušanom Gregorom a trojročnou víziou, ktorej vrcholom by mala byť účasť trenčianskych hokejistov vo finále extraligy, vystúpilo na pondelňajšej tlačovej konferencii vedenie Dukly Trenčín. V jej drese sa v najbližšej sezóne objaví niekoľko zaujímavých mien.


Prezident Dukly Jozef Mitocha potvrdil, že do klubu sa po dvoch rokoch strávených v Banskej Bystrici vracia Ján Pardavý. Ďalšími posilami pred novou sezónou sú Ivan KoložváryPetr Vala a pätica juniorov: TomášLukáš Klímovci, Erik Bednár, Tomáš LiptákAndrej Šťastný. Vedeniu sa podarilo predĺžiť zmluvy aj s Ľubomírom Sekerášom, Martinom Hlavačkom či Andrejom Kollárom.


Na lavičku Dukly sa vracia tréner Dušan Gregor, ktorý sa tu pred šiestimi rokmi pričinil o zisk zatiaľ posledného majstrovského titulu. „Nikdy som sa netajil tým, že k Trenčínu mám srdcový vzťah,“ potvrdil Gregor. „Chceme hrať poctivý hokej. Rovnako dôležité je vytvoriť v tíme správnu „chémiu“ a skĺbiť skúsenosť starších s dravosťou mladíkov. Každý hráč zo seba musí vydať maximum,“ predostrel hlavný kouč, ktorého asistentom v nastávajúcej sezóne bude Juraj Jakubík.


Návrat „srdciarov“ do Dukly potešil aj čestného prezidenta klubu, trenčianskeho primátora Branislava Cellera. „Pevne verím, že nadchádzajúca sezóna bude úspešnejšia ako tá posledná,“ povedal primátor, ktorý aj naďalej deklaroval partnerstvo a spoluprácu klubu s Mestom.


V súčasnosti je v plnom prúde prvý blok predsezónnej prípravy, do ktorého sa zapojilo spolu 28 hráčov – traja gólmani (Kováč, Murín, Hiadlovský), 8 obrancov a 17 útočníkov. Tréneri by v kádri radi privítali ešte aspoň jedného skúseného zadáka.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!