„Dukla 38“ kvitne, jej oficiálne uvedenie je odložené o rok

16. 4. 2020

Originálna zmes kvetov s názvom Dukla 38 bola zasadená na Ulici Martina Rázusa už na jeseň 2018. Počas jej druhého kvitnutia v apríli tohto roka bolo naplánované jej slávnostné uvedenie.

Na jeseň 2018 vysadili špeciálnym strojom 10 tisíc cibuliek na ploche 100 m². Miesto bolo vybraté tak, aby boli kvety čo najbližšie k Zimnému štadiónu P. Demitru i k fanúšikom, ktorí prichádzajú na štadión.

„Chceli sme, aby to kvitlo najviac v čase, keď bude náš klub bojovať vo finálových bojoch o majstra,“ povedal ešte pred koronakrízou Vladimír Oravec, zástupca dodávateľskej holandskej spoločnosti Verver Export na Slovensku. Nebezpečný vírus zastavil verejné športové podujatia a zrušil aj oficiálne uvedenie zmesi namiešanej pre mesto Trenčín, ktoré bolo naplánované na 22. apríla 2020.

kvety na Razuske2

Dnes sa môžeme potešiť aspoň pohľadom na kvitnúci záhon vo farbách hokejového klubu Dukla Trenčín. Kvitne v dvoch fázach, v marci začína nižšími bielymi narcismi a žltočervenými tulipánmi, v apríli sa pridávajú kvety vyšších narcisov opäť bielej farby a už aj vysoké červené a žlté tulipány.

Zmes špeciálne zostavil Tijmen Verver, majiteľ holandskej firmy Verver Export. „Zmes je navrhnutá jednak na počesť nášho slávneho hokejistu Paľka Demitru, ako aj na počesť  klubu samotného,“ hovorí Vladimír Oravec. „Biela farba symbolizuje ľadovú plochu, červená a žltá farba dresy hráčov. Možno náš klub bude jediným na svete, ktorý bude mať svoju vlastnú kvetinovú zmes.“ Jej slávnostné uvedenie sa pravdepodobne uskutoční až pri ďalšom kvitnutí, v apríli 2021.

kvety na Rázuske

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!