Dotácie ministerstiev pre kultúru a kreatívny priemysel

6. 1. 2021

Podniky v kultúre a kreatívnom priemysle môžu do konca marca žiadať o dotáciu. Pomoc pre tieto firmy spustili 29. decembra 2020 Ministerstvá hospodárstva a kultúry SR.

Určená je pre subjekty pôsobiace v niektorej z oblastí kultúry a kreatívneho priemyslu s prevládajúcou podnikateľskou činnosťou v účtovnej závierke. Ide napríklad o organizátorov koncertov, promotérske a reklamné agentúry, komerčné divadlá a kiná či rezervačné firmy.

Ministerstvo kultúry doteraz pomáhalo dotáciami najmä jednotlivcom, teraz vďaka spolupráci s ministerstvom hospodárstva prináša pomoc firmám, ako sú s.r.o., akciové či komanditné spoločnosti.

Podmienkou poskytnutia pomoci je pokles obratu v období od 1. marca do 31. decembra 2020 najmenej o 30 % v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019. Podrobné informácie

Žiadosti je možné podávať do 31. 3. 2021. Podrobné informácie o tom kto má na čo nárok, ako aj samotnú výzvu na predkladanie žiadostí nájdete na webstránkach Ministerstva hospodárstva SR a Ministerstva kultúry SR

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!