Dopravné zmeny na Brigádnickej ulici

3. 3. 2021

Na základe požiadaviek občanov sa zmení smer jednosmernej premávky na Brigádnickej ulici na Sihoti a spomalí sa tu aj doprava.

Pôvodne sa do ulice vchádzalo zo Žilinskej a vychádzalo na Hodžovu. Občania však poukazovali na to, že majú sťažený výjazd z ulice pre priechod pre chodcov a cyklotrasu. Chodcov dobre nevidia pre vysoké ploty a musia dávať pozor na neosvetlených, prípadne zle osvetlených cyklistov. Podľa ich vyjadrení neprehľadnej situácii nepomohlo ani osadenie zrkadiel pri výjazde na Hodžovu ulicu.

Vchádzať do ulice Brigádnická sa teda po novom bude od Hodžovej a výjazd bude na Žilinskú. Parkovanie zostane na pravej strane v smere jazdy od Hodžovej. Doznačený bude  parkovací pás v úseku, kde bola doteraz obojsmerná premávka – od Hodžovej ulice po križovatku s Považskou. Rýchlosť jazdy obmedzí dopravná značka na 30km/h. Pred križovatkami Brigádnická – Pod skalkou a Brigádnická – Považská pribudnú dva spomaľovacie pásy. Žiadali ich obyvatelia ulice.

Montáž spomaľovačov a aj značenie a osadenie nových dopravných značiek sa uskutoční v tomto týždni, v závislosti od počasia.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!