Doprajte si kultúru bez toho, aby ste vyšli z domu

16. 4. 2020

V online priestore už zajtra koncert Trenčana Jerguša Oravca, diskusia o skrytej sile introvertov budúci utorok či o ďalší týždeň 9. vydanie mestského kvízu o Trenčíne.

Jediným spôsobom, ako sa môžu umelci v týchto dňoch dostať k svojmu obecenstvu, je online priestor.

Známe miesto konania mnohých trenčianskych podujatí Klub Lúč sa prispôsobuje súčasnej situácii a pokračuje v novom formáte. Klub Lúč sa mení na Kjúb s pravidelným online vysielaním kultúrnych podujatí na zije.klubluc.sk 

V divadelnej kocke chcú prezentovať rôzne umelecké formy od hudby, divadla až po multižánrové podujatia. Ich vysielanie môžu ľudia podporiť dobrovoľným vstupným.

Prvý podujatím je piatkový koncert multiinštrumentalistu, speváka, textára, hudobného skladateľa a producenta Jerguša Oravca. Začiatok live streamu je o 21.00.

jerguš

Možno ste si aj vy zvykli pravidelne zájsť do Vážky na podujatia pripravované neziskovou organizáciou Voices. Po novom sa na rozhovoroch Choices a kvízoch Oflajn môžete zúčastniť priamo zo svojej obývačky prostredníctvom vysielania na FB stránke Voices.

Najbližší rozhovor Choices si môžete pozrieť v utorok 21. apríla o 18.00 hodine. Bude so psychológom Matúšom Bakytom o tichej kráse, vnútornej sile a zaujímavom živote introvertov.

Aj obľúbený mestský kvíz OFLAJN, čo viete alebo aj neviete o Trenčíne, bude tento raz ONLAJN. Štartovné bude podporou pre Trenčianske autistické centrum ProAutis. Súťažiť môže každý sám, domáce tímy alebo aj tímy na diaľku. Stačí si v utorok 28. apríla 17:55 na FB stránke Voices zapnúť live stream.  

oflajn

Upútavky na tieto a mnohé ďalšie podujatia v online priestore nájdete aj na facebooku Kultúrno-informačného centra Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!