Dôchodcovia čistili Mestský park

14. 9. 2011

Trenčianski dôchodcovia prišli s iniciatívou obnovy Parku Milana Rastislava Štefánika a rozhodli sa ho svojpomocne vyčistiť. Prvej brigády sa ešte v piatok 9. septembra zúčastnilo 22 ľudí. Dôchodcovia vyhrabávali, zametali, strihali vyschnuté kvetiny okolo fontány a celého okolia. Potom sa presunuli k pamätníku M.R.Štefánika a pokračovali v tretej časti okolo altánku, lavičiek a príslušného priestranstva detského ihriska. Nazbierali desať plastových vriec polámaných konárov a ďalších nečistôt, ktoré odviezli pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov.


Akciu organizovala Jednota dôchodcov Slovenska. „Rozhodli sme sa mestu v ťažkej finančnej situácii vypomôcť s tým, na čo si trúfame a ponúkli sme v parku vykonať brigádu na jeho čiastočné vyčistenie. Mestské hospodárstvo a správa lesov nám poskytla potrebné náradie. Dôchodcovia rôznej vekovej kategórie prisľúbili, že to nie je posledná brigáda. Na jeseň zorganizujeme ešte jednu, keď zo stromov opadne lístie. Samozrejme budeme nápomocní aj na jar, aby sa park ukázal vo svojej nielen zelenej kráse, ale aj plný kvitnúcich záhonov, ktoré potešia nielen oko, ale aj dušu všetkých vekových kategórii a návštevníkov nášho mesta,“ povedala predsedníčka Mestskej rady predsedov základných organizácii Jednoty dôchodcov Slovenska Marta Luptáková.


Odmenou dôchodcom bola nielen káva a čaj, ale hlavne dobrý pocit. Luptáková dodáva, že nejde len o ich akciu a aj do ďalších brigád pozýva všetkých trenčianskych dôchodcov. Mesto Trenčín si iniciatívu hlboko váži a úprimne za ňu ďakuje.


Z histórie


Trenčiansky Mestský park, neskôr Sad V. I. Lenina a v súčasnosti Park Milana Rastislava Štefánika vznikol na návrh miestneho farára Ľudovíta Stárka v 60 rokoch 19. storočia na niekdajšom zvyšku lužného lesa pod hradnou skalou. Oficiálne ho otvorili v roku 1880. Park je spojnicou medzi železničnou, autobusovou stanicou a centrom mesta.Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!