Do Trenčína opäť príde zbierka Biela pastelka na pomoc nevidiacim

21. 9. 2010

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizuje už deviaty ročník verejnej zbierky Biela pastelka. V hlavný deň zbierky, v stredu 22. septembra, si tak ľudia po celom Slovensku budú môcť od dobrovoľníkov za jedno euro a prípadný dobrovoľný príspevok kúpiť bielu pastelku a podporiť tak nevidiacich a slabozrakých ľudí.


Dobrovoľníci sa budú pohybovať ako v centre Trenčína, tak i v ostatných častiach mesta. Rozpoznateľní budú  kartónovým pútačom v tvare bielej pastelky, na sebe budú mať oblečené tričká s logom zbierky, každý tým bude mať povolenie Ministerstva vnútra a zapečatenú pokladničku.


Biela pastelka je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich. Výnos verejnej zbierky je určený na poradenstvo pre tých, ktorí stratili zrak a snažia sa s touto situáciou vyrovnať. Vyzbierané peniaze sa použijú na špecializované sociálne poradenstvo a realizáciu kurzov, pomocou ktorých nevidiaci a slabozrakí ľudia získavajú zručnosti nevyhnutné pre každodenný život.


Zbierku každoročne organizuje na podporu nevidiacich a slabozrakých Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Deviaty ročník zbierky sa koná od 1. júla do 31. decembra.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!