Do priemyselného parku mieria ďalšie dve firmy

12. 7. 2013

Jedna sa zameriava na informačné a komunikačné technológie, druhá sa zaoberá stavebno-obchodnou činnosťou. Do mestskej kasy prinesú viac ako 180 tisíc eur za predaj pozemkov a ďalší príjem z dane nehnuteľností.


V obidvoch prípadoch ide o trenčianske firmy. TnTEL sa zaoberá informačnými, komunikačnými a bezpečnostnými technológiami. Na trhu pôsobí viac ako 10 rokov. Jedným z budúcich zámerov podnikania v novom objekte je i vybudovanie centrálnej serverovej farmy a internetového pripojenia s vlastnou optickou štruktúrou.


AGROTREND SLOVAKIA sa venuje administratívnym službám a stavebnej činnosti. V priemyselnom parku chce vybudovať sídlo firmy, administratívne a skladové priestory vrátane parkovacích a manipulačných plôch.


Predaj pozemkov pre obe firmy schválilo mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 13. júna. „Som rád, že sa nám podarilo získať do priemyselného parku ďalšie dve firmy. Každá z nich potrebuje pre svoj zámer niečo viac ako 3 tisíc štvorcových metrov, za ktoré zaplatí viac ako 90 tisíc eur. Navyše, spolu vytvoria rádovo desiatky nových pracovných miest,“ povedal primátor mesta Richard Rybníček.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!