Dnes v Trenčíne ku krajšiemu mestu pomáhalo takmer dvesto dobrovoľníkov

8. 6. 2018

Pracovali na dostavbe budúceho útulku pre psíkov, pri tvorbe vŕbového arboréta na brehu Váhu, v areáli Kultúrneho centra na Juhu i Základnej školy na Novomeského ulici,  čistili lokality pri hrádzi i územie pri novom železničnom moste.

Už od 7.00 hodiny ráno sa v piatok 8. júna 2018 ako prví pustili do upratovania priestoru medzi novo preloženou Bánovskou traťou a parkoviskom na Mládežníckej ulici dobrovoľníci zo spoločnosti Adient Slovakia. Na tejto aktivite sa dohodli s Mestom Trenčín. Ide o mestský pozemok, na ktorom zostal neporiadok po stavbe modernizácie železnice. Napriek tomu, že mesto stavbu i Železnice SR niekoľkokrát v priebehu posledných mesiacov na tieto nedostatky upozorňovalo, k ich odstráneniu nedošlo. Preto sa rozhodlo využiť na upratanie priestoru pri parkovisku na Mládežníckej ulici dobrovoľnícku akciu.

Voľno v práci dostalo aj 74 ľudí zo spomínanej spoločnosti. „Kolegovia z iných miest sa do podujatia firemného dobrovoľníctva Naše mesto zapájajú už dlhšie, my v Trenčíne po prvý raz. Urobili sme osvetu medzi kolegami, rozposlali vnútro-firemný dotazník,“ povedala Stanislava Valientová, HR manager Adient Slovakia s.r.o. – odštepný závod Trenčín. Okrem aktivít, ktoré sa ponúkali v Trenčíne cez projekt Nadácie Pontis – NAŠE MESTO, hľadali aj sami možnosti, ako využiť tento deň na prospešnú dobrovoľnícku prácu. Okrem čistenia územia pri novom železničnom moste sa tak zapojili aj do stavby vŕbového arboréta v Parku pri Váhu občianskeho združenia Pre Prírodu.

Spolu s ďalšími dobrovoľníkmi (IRISOFT, s.r.o, Philip Morris Slovakia s.r.o., Slovak Telekom, a. s. , Tatra banka, a. s., ČSOB) pomáhali aj pri aktivitách, ktoré v rámci projektu Naše mesto ponúkali trenčianske organizácie.

Na školskom dvore ZŠ, Novomeského s neziskovým fondom DEŤOM tvorili dobrovoľníci pocitový chodník, sadili kvety, morili palety a vyrábali lavičky.

So Zelenou Hliadkou Trenčín čistili frekventované lokality hrádze vrátane pláže na Ostrove od odpadkov.

V karanténnej stanici ponúklo 17 prihláseným dobrovoľníkom občianske združenie Trenčiansky Útulok päť aktivít – kosenie a hrabanie trávy vo výbehoch pre psíkov, strihanie kríkov a stromčekov, natieranie unimobuniek, konzervovanie drevených trámov na streche, oprava a natieranie búd pre psíkov, montáž tieniacej plachty na plot vo veľkom výbehu.

„Sme veľmi spokojní s akciou, vládla tu priateľská atmosféra, urobilo sa veľa vecí, ľudia boli proaktívni a dokončili veľa vecí navyše,“ povedala Zuzana Chudá z OZ Trenčiansky Útulok.

Dobrovoľníci z firiem a občianskeho združenia Kultúrne centrum Aktivity dnes pracovali v exteriéri Kultúrneho centra Juh na úprave jestvujúcej zelene a výsadbe kvetov, natierali prvky ihriska, steny, opravovali mozaiku,  v interiéri centra maľovali, opravovali steny, vyrábali kulisy a pripravovali tvorivé aktivity.

Všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili k skrášleniu nášho mesta ďakujeme!

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. V tomto roku opäť láme rekordy. Do podujatia sa zapája celkovo viac ako 10 tisíc dobrovoľníkov. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!