Diela zo Skalky obdivujú v Piešťanoch

1. 10. 2018

Výber výtvarných diel z medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia ORA ET ARS – SKALKA je nainštalovaný v priestoroch piešťanskej galérie Fontána na Beethovenovej ulici. Výstavu ORA ET ARS VIATOR – SKALKA PUTUJÚCA (2008 – 2018) otvorili 25. septembra 2018.

Galéria Fontána je otvorená od utorka do piatka v čase od 10.00 do 18.00 a cez víkend od 13.00 do 18.00 hodiny. Výstavu v nej nájdete do 14. októbra 2018.

Medzinárodné výtvarno-literárne sympózium ORA ET ARS SKALKA vzniklo k úcte a podpore najstaršieho pútnického miesta na Slovensku – Skalky pri Trenčíne a jeho neopakovateľného genius loci. Je tiež venované stále aktuálnemu odkazu benediktínskych mníchov a pustovníkov zo Skalky a hlavných patrónov Nitrianskej diecézy sv. Andrejovi-Svoradovi a sv. Beňadikovi.

Sympózia sa v doterajších ročníkoch 2008 – 2018 zúčastnilo viac ako 70 výtvarníkov zo šiestich štátov: Poľska, Českej republiky, Maďarska, Srbska, Ruskej federácie, Nemecka a viac ako 40 literátov zo Slovenska.

Odkaz Skalky šíri ďalej aj putovná výstava ORA ET ARS VIATOR – SKALKA PUTUJÚCA. V uplynulých rokoch bola napríklad vo výstavných priestoroch Domu umenia v Bratislave, v galérii Panský dům Uherský Brod, v galerijných priestoroch Renesančného a Neogotického kaštieľa v Galante, v Redute Klubu kultury v Uherskom Hradišti, v Galérii návštevníckeho centra Slovanského hradiště v Mikulčiaciach, v Múzeu mincí a medailí v Kremnici, v Dubnickom kaštieli a tento rok i v Dvorane ministerstva kultúry SR v Bratislave.   

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!