Detská tour Petra Sagana v Trenčíne už túto sobotu

8. 4. 2024

Známe športové podujatie, ktoré bude mať v našom meste premiéru, sa uskutoční na Brezine v sobotu 13. apríla 2024. Pôjde o prvú zastávku tohtoročného, už 11. ročníka Detskej tour Petra Sagana. Začína sa o 10.30 h.

Vítané sú deti do 14 rokov, bez ohľadu na to, či ide o dvojročného cyklistu s odrážadlom alebo skúseného cyklistu. Nie je nutné, aby cyklista absolvoval všetky kolá v rámci Slovenska, môže sa prihlásiť len na vybrané preteky, napríklad na tie v Trenčíne.

 

Štart aj cieľ má byť na dlhej betónovej rovinke pri lanovom parku Tarzánia. Trasa pre účastníkov bude vyznačená viditeľnými páskami. Výrazné terénne úpravy v lesoparku nebolo potrebné robiť. Na preteky sa využijú časti turistických chodníkov a DIVO trailov.

Účastníci sa budú prezentovať vo vstupnej hale hotela Veverica v piatok 12. apríla od 17.00 do 18.00 h a v sobotu 13. apríla  od 8.00 do 10.00 h. Prihlásiť sa dá už dnes cez online prihlasovací systém alebo aj priamo na prezentácií.

Pre kategórie “Baby” je dovolené používať aj odrážadlá, trojkolky alebo kolobežky. Pre ostatné kategórie sa odporúča horský bicykel, ale zároveň sa zakazujú cyklokrosové bicykle. Cyklistická prilba je povinná. V rámci prvého podujatia 11. ročníka Detskej tour Petra Sagana sa na trenčianskej Brezine uskutoční aj súťaž pre rodinných príslušníkov detských účastníkov, musia mať 25 rokov a viac.

Ocenení budú vždy traja najlepších vo všetkých súťažných kategóriách. Vyhlasovanie výsledkov a žrebovanie tomboly sa predpokladá v čase 14.30 – 15.00 h na pódiu pri Tarzánii. Počas celého dňa je pripravený sprievodný program a atrakcie.

01_kolo_propozicie copy Trencin

Parkovanie

Počas soboty 13. apríla 2024 od cca 8:00 do 15:00 h budú môcť návštevníci Breziny a účastníci Detskej Tour Petra Sagana parkovať na Kukučínovej ulici.

  • Parkovanie bude regulované mestskou políciou.
  • Parkovať zdarma sa v sobotu dá i na Mládežníckej ulici, na parkovisku pri mestskej plavárni a tiež pri Kauflande oproti OC Max.
  • Počas pretekov bude regulovaný pohyb podľa vyznačených ciest v lesoparku Brezina v okolí Tarzánie, pretože preteky budú aj na turistických chodníkoch a DIVO trailoch. Prosíme, dbajte o svoju bezpečnosť!
  • Parkovanie pri hoteli Veverica bude obmedzené.
  • Organizátorom podujatia je Cyklistická Detská Tour. Spoluorganizátormi sú mesto Trenčín, Sportinstitut, Slovenský zväz cyklistiky, OZ Šport spája a Origos Trenčín.

Riaditeľ pretekov Peter Zánický a zároveň prvý tréner Petra Sagana tvrdí, že lokality Detskej tour obmieňajú, zostávajú len už osvedčené. „Pre tento rok sme si za dejisko prvého kola z celkových siedmich vybrali Trenčín. Myslím si, že sme sa rozhodli správne. Je to krajské mesto s veľkou spádovou oblasťou so záujmom o cyklistiku. Existujú tu cyklistické kluby, budujú sa cyklotrasy a aj lesopark Brezina je atraktívnym miestom na preteky. Želám si, aby to bolo pre deti hravé a nie za každú cenu zvíťaziť. Nejde primárne o výsledok, hoci v každom je súťaživosť, čo je dobré, ale o to, aby aj vďaka Detskej tour Petra Sagana získali ešte lepší vzťah k športu, zvlášť k cyklistike. Nech si to užívajú v zmysle sloganu: Cyklistika je zábava,“ povedal P. Zánický.

Na preteky pozýva aj Peter Sagan:

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!