Desať rokov v EÚ oslávi aj Trenčín

14. 5. 2014

Slovensko oslavuje 10. výročie svojho vstupu do Európskej únie. V Trenčíne sa oslavy budú konať v pondelok 19. mája.


V desiatich mestách po celom Slovensku sa pri tejto príležitosti uskutočnia zaujímavé podujatia. V Trenčíne sa program sa začne o 9.00 hodine v budove Artkina Metro diskusiou s predstaviteľmi Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Každý, kto má záujem dozvedieť sa niečo nové, prípadne by chcel zdieľať svoje názory a postrehy na pôsobenie Slovenska v EÚ, je srdečne vítaný.


Na Mierovom námestí bude program pokračovať od 11. do 15. hodiny, kedy sa diváci môžu tešiť na program plný zaujímavých európskych súťaží či koncert známej dvojice Robo Papp a Bystrík.


Pre študentov je pripravená súťaž spoznaj Európu vo svojom meste –  EU City Hunt – založená na hľadaní projektov, ktoré boli v meste realizované za podpory EÚ. Táto súťaž bude vyhodnotená počas programu, ktorý sa v poobedňajších hodinách prenesie opäť do priestorov Artkina Metro, kde bude umiestnená aj výstava Práva občana EÚ.


Na svoje si prídu aj milovníci európskeho filmu. Od 16.00 hodiny bude premietaný francúzsky film Veľké preteky o 40-ročnom nadšencovi cyklistiky, ktorý sa rozhodne splniť si svoj celoživotný sen a zapojí sa do pretekov Tour de France.


Vstup na film, ako aj na koncert a súťažné aktivity na námestí, je voľný.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!