Desať dní do T22 Trenčín

18. 7. 2022

Už o desať dní sa v Trenčíne začne Národné stretnutie mládeže T22. V našom meste sa od 28. do 31. júla 2022 stretne viac ako dvetisíc mladých ľudí, z toho 415 dobrovoľníkov.

Zaujímavým bodom programu bude takzvané Popoludnie angažovanosti. Účastníci popoludnia budú môcť na 35 miestach diskutovať, priložiť ruku k dielu alebo aj objaviť svoje talenty, o ktorých doteraz nemuseli vedieť.

Z programu vyberáme:

TVORIVOSŤ – PODMIENKA PREŽITIA

Pôjde o kreatívny workshop s Danielom Hevierom – písanie, muzicírovanie, maľovanie, vymýšľanie. Spoznávanie techniky, ako získavať nápady, ako prebudiť tvorivosť a ako odblokovať vyhorenie.

PRI STUDNI

Všetko, čo ste sa chceli opýtať kňaza, ale nemali ste na to odvahu… Na všetky zvedavé otázky odpovie trojica kňazov – františkán Filip Čierny, OFM, salezián Janko Holubčík, SDB, a kňaz farnosti Abrahám a bývalá „hlava“ Národných stretnutí mládeže Ondrej Chrvala.

V SIETI

Ako sa nezamotať v sociálnych sieťach? Aké sú dary a úskalia nových technológií? A čo na to psychológia? Aj tá musí ísť s dobou. Ako vyzerá mozog “online” a ako ho mení život s modernými technológiami? Na dynamickú debatu pozýva rehoľná sestra Lamiya, psychologička Janka Vindišová a kňaz Andrej Ondrejka.

MESTSKÁ POLÍCIA TRENČÍN – workshop s mestskými policajtmi

Dôstojnosť má každý človek nezávisle od svojho pôvodu. Pri akých incidentoch zasiahnuť, či zavolať ochranné zložky? Nemal by si každý riešiť len svoj život? Ako sa brániť, keď som ja priamo ohrozený a ako sa zachovať, keď vidím, že sa niečo deje v mojom okolí?

SIMULOVANÝ SÚDNY PROCES

Služba ľuďom nie je len sociálna služba, ale slúžime aj uplatňovaním spravodlivosti a ostatných princípov sociálnej náuky Cirkvi a službou občianskemu spoločenstvu. Taká je aj práca sudcov. Okresný súd v Trenčíne plánuje otvoriť dvere pre mládež z T22 a pripravuje sa simulované súdne pojednávanie.

Na niektoré časti programu sa bude možné dostať aj bez vstupenky:

N(M)OC MODLITBY – 7 miest a 7 spôsobov modlitby

Preži štvrtkovú noc, 28. júla 2022, po duchovnej stránke. Môžeš sa zúčastniť modlitby na jednom zo siedmich biblických vrchov.

EXPO POVOLANÍ

V sobotu 30. júla 022 popoludní bude možné vidieť na Mierovom námestí nejeden habit či reverendu. Kto príde, dozvie sa viac o kláštoroch, reholiach, hnutiach, komunitách či kňazských seminároch.

PÚŤ NA SKALKU

Nedeľná hromadná púť na Skalku bude nezabudnuteľná! Množstvo mladých a kňazov sa spolu vydajú na známe pútnické miesto, kde bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský odslúži svätú omšu.

Viac informácií nájdete tu.

Mesto Trenčín a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska uzavreli 1. februára 2022 Memorandum o spolupráci. Dohodli sa, že budú aktívne spolupracovať pri príprave a realizácii Národného stretnutia mládeže T22.

Sme pripravení pomôcť organizátorom T22 v čo najväčšej možnej miere, aby sa uskutočnilo bez problémov, a aby sa jeho návštevníci cítili v Trenčíne čo najlepšie,” povedal primátor Richard Rybníček.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!