Deň Klaunov v Trenčíne priniesol nový slovenský rekord

25. 5. 2008

     Trenčín 24. mája (TASR) – V Trenčíne dnes padol nový slovenský rekord. Na Mierovom námestí sa vďaka Fondu Dr. Klauna Trenčianskej nadácie podarilo vytvoriť najdlhšiu živú reťaz detí a hračiek. Reťaz s hračkami spolu vytvorilo 512 detí. Prekonali tak košický rekord z roku 2004, do ktorého sa zapojilo 464 detí.
      „Dnes získavajú certifikát z Knihy slovenských rekordov. A tento rekord sa objaví v najbližšej knihe, zhruba o rok až dva,“ povedal pre TASR Igor Svitok z Knihy slovenských rekordov.
      Úspešný pokus o prekonanie rekordu bol súčasťou tretieho ročníka benefičnej akcie Deň klaunov v prospech Fondu Dr. Klaun. Jeho súčasťou bola aj maxiburza hračiek a maľovanie obrovskej hracej karty. „Tohtoročnou témou Dňa klaunov sú klaunovské hračky, hračky šašov, gašparkov, či už plastové, plyšové alebo textilné. Chceli sme, aby deti spolu s rodičmi prehľadali svoje hračkárske škatule a zistili, či doma takéhoto klauna, šaška alebo gašparka majú a priniesli ho so sebou na námestie,“ vysvetlila pre TASR Janka Sedláčková z Trenčianskej nadácie. Dodala, že ak ho deti doma nemajú dostali možnosť a priestor vyrobiť si ho priamo na námestí, alebo si môžu kúpiť hračku, ktorej nasadia klaunovský nos. Práve tento druh hračiek je podľa nej symbolom dobrej nálady a preto sa na toto podujatie výborne hodili.
      Podujatie dnes oslovilo tak deti, ako aj ich rodičov. „Je to veľmi pekné podujatie najmä pre deti. Sme tu druhýkrát,“ povedal pre TASR jeden z rodičov Peter Stoličný. „Deti sa zabavia a môžu si aj zasúťažiť. Podporujeme tak tie, ktoré sú choré. Priviedla som sem svoje dve deti a tiež dve sestrine. Páči sa mi táto myšlienka,“ uviedla Iveta Sabová. „Priniesol som si šaška a páčilo sa mi aj maľovanie na tvár,“ povedal Matúško Bielik. „Prišla som sem s maminkou a babkou. Priniesla som si psíka ale najviac sa mi tu páčila tá reťaz,“ uviedla Katka Vráblová. „Páčia sa mi klauni, ale aj celé mesto. Priniesol som si šaša a pokúsime sa prekonať rekord,“ povedal Adamko Fabian.
      Fond Dr. Klaun je doteraz držiteľom dvoch oficiálnych platných slovenských rekordov. V roku 2006 sa na jednom mieste zhromaždilo 749 klaunov a v roku 2007 zhromaždili návštevníci tohto dňa 622 klaunovských topánok.


 


Copyright © TASR 2008


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ TASR  je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!