Darček škôlkarom – 300 postieľok

22. 11. 2006

          Na mikulášsky darček v podobe veľkopredajne nábytku v susedstve hypermarketu Tesco si obyvatelia Trenčína musia pár dní ešte počkať, no trenčianski predškoláci už darček od budúceho prevádzkovateľa dostali v podobe 300 postieľok pre materské školy na území mesta.


          Lehátka so sklápacími nožičkami a molitanovými matracmi sú už rozmiestnené u svojich adresátov.  Najviac, 40 kusov, sa dostalo do MŠ na Šafárikovej ul., ale podľa slov Danice Lorencovej, riaditeľky mestskej rozpočtovej organizácie Školské zariadenia mesta Trenčín, lehátka boli rozdelené aj na iné materské školy vzhľadom na opotrebovanosť súčasných postieľok, počty detí a perspektívnosť MŠ. „Niektoré materské školy si zakúpili nábytok i lehátka  z finančných prostriedkov, ktoré nám pridelilo mesto zo svojho rozpočtu mimo normatívov. Na jedno dieťa sme dostali 500 Sk, čo pri 1400 deťoch navštevujúcich materské školy predstavuje 700 tisíc korún,“ dodáva riaditeľka.


          Zaujímal nás aj dôvod, pre ktorý budúci prevádzkovateľ veľkopredajne s nábytkom venoval trenčianskym deťom taký štedrý dar. „Naša spoločnosť sa v Českej republike dlhodobo podieľa na pomoci jednotlivcom i organizáciám. V rámci nášho vstupu na slovenský trh bolo pre nás úplne samozrejmé pomôcť tam, kde to treba. Nepovažujeme náš dar za žiadny výnimočný krok so snahou využiť ho pre marketingové účely, naopak s podobnou podporou prekvapíme v rôznych podobách aj iných,“ odpovedal nám Marek Tajbl zo spoločnosti ASKO Nábytek.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!