Ďakujeme, že chránite seba aj ostatných!

1. 10. 2021

Epidemiologická situácia sa v okrese Trenčín nelepší. Aj v ďalšom týždni zostávame podľa Covid automatu v I. stupni ohrozenia – v červenej farbe.

K 30. septembru 2021 bolo po 1. dávke vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v Trenčíne 29 403 ľudí, teda 52,42 %. Plne zaočkovaných bolo k rovnakému dátumu 27 979 Trenčanov, čo je 49,88 % z celkového počtu obyvateľov.

V tomto týždni sa pre karanténu učili žiaci 4 tried základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín dištančne. Ak sa nič nezmení, od pondelka 4. októbra by mala zostať v karanténe už len jedna trieda. V mestských materských školách sú otvorené všetky triedy.

Vo Fakultnej nemocnici Trenčín je k 1.októbru 2021 hospitalizovaných 36 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, z toho piati sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších 53 hospitalizovaných ľudí čaká na výsledky testov.

V nemocnici sú zakázané návštevy na všetkých jej oddeleniach. Navyše, nemocnica na svojej webovej stránke informuje, že pre zvýšený nárast pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID 19 bola nútená s účinnosťou od 1.10.2021 pristúpiť k čiastočnému obmedzeniu plánovaných operačných výkonov. Ubezpečuje však, že zdravotná starostlivosť onkologickým a akútnym pacientom, vrátane zdravotnej starostlivosti súvisiacej s pôrodom je naďalej poskytovaná v plnom rozsahu.

Po tom, ako ukončilo svoju činnosť veľkokapacitné očkovacie centrum na výstavisku, stále platí možnosť zaočkovať sa v nemocnici. Vakcinačné centrum nájdete vedľa neurologického a psychiatrického pavilónu, na začiatku hlavného parkoviska. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Na očkovanie sa môžete registrovať: www.korona.gov.sk Keď odošlete vyplnený registračný formulár, doručia vám pozývaciu SMS s termínom, kedy máte na vakcináciu prísť. 

Aj bez registrácie

Fakultná nemocnica Trenčín ponúka aj možnosť zaočkovania bez registrácie. Termíny a časy pravidelne aktualizujú na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Ďakujeme všetkým, ktorí chránia seba i ostatných!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!