Cyklotrasa na Ul. Ľ. Stárka tesne pred ukončením

23. 5. 2022

Výstavba cyklotrasy v úseku Ulice Ľ. Stárka od nového cestného mosta po starý železničný most sa začala v októbri minulého roka. Práce v hodnote vyše 350 tisíc eur finišujú v týchto dňoch. Zostáva ešte vyznačiť cyklistický koridor piktogramami, dokončiť schodiská a upraviť okolie.

Nová cyklotrasa v dĺžke vyše 2,6 km bude súčasťou konceptu rozvoja cyklistickej dopravy v Trenčíne, ktorá prepojí mestské časti s nadradeným cyklistickým systémom „Vážskej cyklotrasy“.

Na začiatku úseku vedie čiastočne po miestnej komunikácii na Ul. Ľ. Stárka a následne prechádza na hrádzu. Práve na hrádzi je situovaná väčšia časť cyklotrasy. Pod starým cestným mostom prechádza do novej cyklistickej cestičky pozdĺž hrádze (popri Váhu) a končí pri starom železničnom moste, kde sa napája na existujúce spevnené plochy.

V rámci tejto mestskej investičnej akcie sa vybudujú aj dve nové schodiská na a z hrádze a hotové sú už aj dve nové nájazdové rampy pre cyklistov, s vyústením v úrovni križovatiek ulíc Ľ. Stárka – Rastislavova a Ľ. Stárka – Piešťanská.  

Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Strabag, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 85 % a 10 % zo štátneho rozpočtu SR. Zvyšných 5 % mesto zaplatí zo svojho rozpočtu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!