Zoznam odberných miest v Trenčíne pre testovanie COVID-19

8. 11. 2020

AKTUALIZOVANÉ

8. 11. o 9.15 h

Testovanie pokračuje plynule na všetkých odberných miestach druhým dňom.

7. 11. o 13.49 h

Po prvej prestávke sa všetky odberné miesta znova rozbehli. Odbery prebiehajú všade veľmi plynulo, s čakaním do pol hodiny. Minulotýždňové kolóny na letisku pred odberným miestom drive thru sa dnes nekonali, aj tam sa testuje s minimálnym čakaním. 

Minister obrany Jaroslav Naď sa okolo poludnia stretol s primátorom mesta Richardom Rybníčkom a po krátkom rozhovore navštívil odberné miesta na tržnici a v Základnej škole na Východnej ulici.

Pripomíname, že druhá prestávka bude od 17.00 do 17.30 h.

 

7. 11. o 10.50 h

Všetky odberné miesta v Trenčíne sú otvorené a testovanie ide plynule s malým čakaním. Zástupy čakajúcich sú kratšie, ako pri minulotýždňovom testovaní.

 

Počas najbližšieho víkendu čaká vybrané okresy na Slovensku druhé kolo celoplošného testovania. Celkovo sa v sobotu 7. a v nedeľu 8. novembra 2020 od 8:00 do 20:00 hodiny bude testovať 45 okresov, medzi nimi je aj okres Trenčín. Pre obyvateľov mesta Trenčín samospráva pripravila 50 odberných miest. Z toho sú 4 miesta drive thru, určené prioritne pre obyvateľov, ktorí sa pre zdravotné znevýhodnenie nemôžu na testovanie dostaviť inak, ako autom.

Ženy s tehotenským preukazom, rodičia s deťmi v kočíkoch, ľudia v seniorskom veku či ľudia so zdravotným znevýhodnením budú v odberných miestach vybavovaní prednostne.

Odbery sa budú vykonávať medzi 8.00 a 20.00 hodinou s prestávkami od 12:00 do 12:45 a od 17:00 do 17:30 h.

Časy pre odberné miesta sú orientačné. Ak ste partner s partnerkou a každý máte rozdielne priezvisko, samozrejme, môžete ísť spolu naraz. Rovnako tak osoby, ktorým termíny nevyhovujú, môžu ísť v inom čase.

Sledujte webstránku a sociálne siete mesta Trenčín, kde budú informácie aktualizované a postupne dopĺňané.

 

Zoznam odberných miest

(Do políčka HĽADAJ napíšte vašu ulicu.)

Tabuľka na stiahnutie

Testovanie drive thru na Letisku Trenčín – ako budú postupovať vozidlá

Opäť žiadame verejnosť, aby testovanie z auta využili LEN OSOBY, KTORÉ TO NAOZAJ POTREBUJÚ. Pri testovaní drive thru bude spolupracovať aj štátna polícia. Ak nepatríte do skupiny ľudí odkázaných na testovanie z auta, môže sa stať, že budete nasmerovaní do niektorého z iných odberných miest. Ďakujeme za pochopenie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!