Vyjadrenie primátora k otvoreniu škôlok a 1. stupňa škôl – VIDEO

19. 2. 2021

V Trenčíne sa v pondelok 22. februára 2021 budú môcť deti vrátiť do mestských materských škôl a tiež žiaci 1. stupňa do  základných škôl. Stane sa tak napriek tomu, že ich mestský krízový štáb a aj RÚVZ Trenčín neodporučili otvoriť.

„Keby to malo zmysel, že by sme sa mohli oprieť o stanovisko RÚVZ nielen v okrese Trenčín, ale v celom kraji, bol by som za to, aby sme školy ešte neotvárali. Situácia v nemocniciach je veľmi zlá, ale na druhej strane musíme rešpektovať vládu. Nemalo by zmysel, ak by sme sa len my v Trenčíne rozhodli, že neotvoríme školy a škôlky a ostatné obce v okolí ich otvoria. Vyhovieme teda rodičom a pustíme deti do škôlok a prvého stupňa základných škôl.

No chcel by som naozaj veľmi úprimne vyzvať všetkých rodičov, aby k celej tejto veci pristúpili absolútne zodpovedne a s vedomím, že v nemocnici zomierajú ľudia. Myslime na ľudí, ktorí dnes ležia v nemocniciach a na ľudí, ktorí dnes do nemocnice musia ísť a už tam možno pre nich nie je voľné miesto. Veľmi pekne prosím rodičov, ak nastane situácia, že sa vyskytne v rodine ktokoľvek infekčný, aby deti nechali doma a informovali o tom konkrétnu školu, či škôlku.

Chcel by som tiež vyzvať vládu SR, vedcov, pani prezidentku aj pána premiéra, aby si sadli za jeden stôl, skúsili namodelovať ďalšie riešenie tejto situácie a pokúsili sa mať jednotné stanovisko a riadiť to zmysluplným spôsobom tak, ako sa to riadilo v prvej vlne cez permanentný krízový štáb. Tento chaos, ktorý štát vytvoril, k ničomu nevedie,“ povedal primátor Trenčína Richard Rybníček na tlačovej besede v piatok 19. februára 2021.

Pozrite si jej záznam:

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!