Čo znamená pre Trenčín zisk titulu EHMK 2026?

11. 1. 2022

Naše mesto bude v roku 2026 Európskym hlavným mestom kultúry spolu s fínskym mestom Oulu. Čo to znamená? Čo sa v našom meste zmení? Kto to zaplatí? Čo sa bude diať ako prvé? A čo bude robiť Kreatívny inštitút Trenčín?

Od 10. decembra 2021 je jasné, že mesto Trenčín bude v roku 2026 Európskym hlavným mestom kultúry. Ako sa to podarilo? Čo znamená slogan a názov nášho súťažného a zároveň víťazného projektu „Pestovanie zvedavosti“? Aké podujatia a festivaly bude mesto v spolupráci so slovenskými a zahraničnými umelcami organizovať? Ako sa zapoja mestá a obce z okolia Trenčína?

Ak ste zvedaví na odpovede na často kladené otázky v súvislosti so ziskom titulu EHMK 2026, nájdete ich na stránke www.trencin2026.eu a postupne sú zverejňované aj na sociálnych sieťach Trenčín 2026.

otázka ako sa TN stal EHMK

Celú našu prihlášku – Bid Book si môžete prečítať v slovenskom jazyku v plnej verzii alebo v ľahko čitateľnej verzii na rovnakej webovej stránke www.trencin2026.eu

Titul Európske hlavné mesto kultúry je prestížna iniciatíva európskeho významu. Doteraz ho získalo 60 európskych miest. Zo Slovenska iba dve – Košice a najnovšie mesto Trenčín.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!