Čo prinesie bronzová sobota a nedeľa?

5. 12. 2018

Hlavnými hviezdami programu na Mierovom námestí počas najbližšieho víkendu bude spevák Juraj Hnilica a heligonkárka a speváčka Vlasta Mudríková.

Vianočné trhy na Mierovom námestí sa začali v stredu 5. decembra 2018, ako prvé sústo z celej bohatej ponuky, ktorú prinesie tohtoročné Čaro Vianoc pod hradom. Stánky s remeselným tovarom sú otvorené denne od 10.00 do 18.00 a stánky s občerstvením do 22.00 hodiny.

Na pódiu sa do 23. decembra vystrieda takmer 500 účinkujúcich. Už najbližší víkend s prívlastkom bronzový sa môžete potešiť v sobotu dopoludnia s temperamentnou  ľudovou  hudbou Borovienka z Lančára.

Popoludnie bude patriť vždy usmiatemu pesničkárovi Jurajovi Hnilicovi, ktorý sa do širšieho povedomia hudobných fanúšikov dostal vďaka účinkovaniu v súťaži Česko Slovensko má talent. Dnes má na konte dva svoje albumy a vo vrecku kalendár plný koncertov. Do Trenčína prinesie so svojimi priateľmi poetické texty a pozitívnu energiu.

V jej šírení budú pokračovať aj členovia formácie Acustica deLuxe z Púchova, ktorí sa zameriavajú na akustickú tvorbu s podporou nástrojov ako klarinet husle či flauta. Sobotňajšiu programovú ponuku večer uzavrie rock domácej produkcie s Janou Čonkovou.

čonková 2

Dopoludnie bronzovej nedele si nedajte ujsť. Koledy a vinše prinesú malí koledníci zo súboru Latovček z Dolnej Súče. Po nich sa z pódia ozve najznámejšia a najpôvabnejšia kysucká heligonkárka Vlasta Mudríková, ktorá svojou hrou a spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru.

mudríková

V popoludňajšom programe sa môžete tešiť na speváčku Dominiku Mirgovú, ktorej vystúpenie bude súčasťou benefičného podujatia na podporu Hospicu Milosrdných sestier, ďalej aj na známe hity v podaní a capella zoskupenia Otto Voce a podvečer na českú folkovú skupinu Devítka.

Počas oboch víkendových dní môžete zájsť do Centra pre rodinu na Farskej ulici, kde sú pre vás od 16.00 do 19.00 hodiny pripravené Adventné dielničky s výrobou vianočných pozdravov a dekorácií.

Celý program nájdete na visit.trencin.sk/vianoce

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!