Čo ponúkne Kultúrne leto v Trenčíne tento víkend

10. 7. 2024

V horúcom letnom počasí dokážu osviežiť aj koncerty a deti poteší isto aj divadelné predstavenie. Všetky podujatia, na ktoré vás srdečne aj tento víkend pozývame, sú zdarma!

Hudobný piknik – piatok 12. júla o 19.00 h

Átriu pod Mestskou vežou bude znieť argentínska španielčina.

O hudobný piknik sa postará Ivana Ecetová Quartet. Excelentná speváčka, ktorá sa špecializuje na interpretáciu argentínskeho tanga v pôvodnom jazyku, má charizmatický prejav a podmanivý hlas.

Na trenčiansky Hudobný piknik so sebou privedie hudobníkov, ktorí ponúknu vášnivú, temperamentnú i nostalgickú hudbu Južnej Ameriky. Na klavíri ju bude sprevádzať Matúš Ferko, husle bude mať v rukách Iveta Vojtušová a na akordeón zahrá Eva Blaškovičová.

Divadielka pod vežou – nedeľa 14. júla o 16.00 h

Deti si túto sobotu môžu v Átriu pod Mestskou vežou užiť príbeh neposedného kuriatka, ktoré neposlúcha svoju mamičku a utečie jej do sveta. Stretne veľa zvieratiek a samé na vlastnej koži sa presvedčí, že “mamička mala pravdu”.

Deti sa zábavnou formou dozvedia ako prichádzajú na svet kuriatka, prečo húseničky cez zimu spinkajú, čo sa im sníva a všeličo iné… Predstavenie Divadla Jaja s názvom Hlúpe kura zabaví aj rodičov.

Hudobná nedeľa – nedeľa 14. júla o 17.00 h

O letný koncert na Mierovom námestí sa počas tohtotýždňovej Hudobnej nedele postarajú deti z ukrajinskej Umeleckej školy a Paláca kultúry Boroďanka s podtitulom Silní a slobodní.

Ešte predtým vystúpia aj na Pohode 2024.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!