Chodník medzi Nozdrkovcami a Biskupicami sa čoskoro dokončí

23. 5. 2022

V území medzi miestnymi časťami Biskupice a Nozdrkovce sme v júli minulého roka dokončili druhú etapu chodníka v dĺžke vyše 300 metrov. Tamojšia autobusová zastávka získala prístrešok. Tento rok ho plánujeme osvetliť, ale ešte predtým vybudujeme poslednú etapu tejto komunikácie pre peších.

Do Nozdrkoviec vedie cesta III. triedy v správe Trenčianskeho samosprávneho kraja, je obojsmerná, dvojpruhová, pôvodne bez priľahlých chodníkov. Preto je prirodzené, že o chodník žiadali obyvatelia Nozdrkoviec už dlhšiu dobu a ich žiadosť bola oprávnená. Príprava bola pomerne zdĺhavá. Napokon bolo nutné stavbu takzvaného nozdrkovského chodníka rozdeliť na tri časti.

Prvú časť chodníka sme vybudovali koncom roka 2018. Šlo o úsek oproti čistiarni odpadových vôd a jeho napojenie na chodník, ktorý vedie do Leteckých opravovní a Letecko-technickej SOŠ v Trenčíne. Naň sa v minulom roku napojila druhá etapa chodníka pozdĺž cesty od autobusovej zastá​vky ​oproti Čistiarni odpadových vôd po prvú križovatku v Nozdrkovciach.

V oboch prípadoch a aj pri príprave tretej etapy zobralo veľa času majetkovo – právne vysporiadanie nemalého množstva súkromných pozemkov. Podarilo sa a v týchto dňoch sa už pracuje na tretej, záverečnej etape chodníka, ktorý bude smerovať opačným smerom, do Biskupíc. Tým sa dokončí prepojenie mestských častí Nozdrkovce a Biskupice.

Povrch chodníka bude aj v tomto prípade zo zámkovej dlažby a tamojší priechod pre chodcov získa nové osvetlenie.

Práce realizuje spoločnosť PEMAL z Hornej Súče za takmer 34 tisíc eur. Hotovo by malo byť v druhej polovici júna.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!