Chladiarenské zariadenie na zimnom štadióne zrekonštruovali

4. 9. 2018

V piatok 31. augusta vykorčuľovali na prvý tréning na novej ľadovej ploche hokejisti Dukly Trenčín. O kvalitný ľad sa postaralo zrekonštruované chladiarenské zariadenie.

prvý tréning na novom ľade

Mesto Trenčín uspelo vo výzve Slovenského zväzu ľadového hokeja a získalo dotáciu vyše 535 tisíc eur, ďalších takmer 132 tisíc eur zaplatilo mesto zo svojho rozpočtu. Finančné prostriedky na obnovu hokejovej infraštruktúry poskytlo Slovenskému zväzu ľadového hokeja  Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR. Práce na obnove vyše 20 – ročného chladiarenského zariadenia na Zimnom štadióne Pavla Demitru, vrátane rozvodov, sa začali v polovici mája.

„Táto investícia bola dôležitá najmä z hľadiska bezpečnosti. Už nebudeme musieť žiadať Štátnu technickú inšpekciu o udelenie výnimky na prevádzku. Stará technológia uskladňovala 8 ton čpavku, teraz je nahradená modernou, automaticky riadenou technológiou, ktorá si vystačí s jednou tonou čpavku,“ uviedol primátor Richard Rybníček.

Finančné prostriedky na obnovu hokejovej infraštruktúry poskytlo Slovenskému zväzu ľadového hokeja  Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR.

Mesto ako vlastník zimného štadióna má záujem v ďalších rokoch zveľaďovať tento svoj majetok. „Máme hotovú projektovú dokumentáciu na ďalšie investície, verím, že sa nám postupne bude dariť zlepšovať stav zimného štadióna,“ uviedol primátor.

Projektová dokumentácia sa zaoberá obnovou obvodového plášťa, otvorových konštrukcií, dažďových zvodov, žľabov a obnovou interiéru. Projekt navrhuje výmenu pôvodných rozvodov elektriky a zhotovenie nových rozvádzačov a osvetlenia a v časti 1. nadzemného podlažia v priestoroch zázemia štadióna a v priestore hracej plochy aj zhotovenie novej vzduchotechniky.

nový ľad na zimáku

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!