Chaplinova Moderná doba oficiálne otvorila ArtKino

2. 5. 2006

             Charles Chaplin a jeho film Moderná doba v piatok 28. apríla oficiálne otvorili trenčianske ArtKino, kde sa premietajú výlučne klubové, nezávislé filmy a filmy svetovej kinematografie, či filmy pre deti a pamätníkov.


            Ako agentúru SITA informoval prezident občianskeho združenia LampART Branislav Hollý, ktorý sa stará o štruktúru, dramaturgiu a chod ArtKina, pred filmom čakala návštevníkov vernisáž výstavy fotografii Branislava Gála a Jaromíra Mullera Sri Lanka – Rok po tsunami. Po filme sa predstavil brniansky pesničkár Vladimír Václavek, známy spoluprácou s Ivou Bittovou a kapelou Čikori. Medzi hosťami podujatia boli aj mím Vladimír Kulíšek a Andrej Bán.


           ArtKino bolo otvorené už tretieho februára. B. Hollý uviedol, že vo februári nechceli kino oficiálne otvárať, keďže sa tam vlastne nič nezmenilo. „Bolo nám trápne to oficiálne otvárať, no nechceli sme, aby Trenčania ostali bez kina, tak sme tie takmer tri mesiace fungovali v zvláštnom režime,“ uviedol B. Hollý.


          Kino Metro na Mierovom námestí je najstaršie v Trenčíne, nachádza sa v suteréne budovy Slovenskej sporiteľne. Poslanci schválili kúpu týchto priestorov od sporiteľne za 6 519 889 korún. Ako uviedol primátor Branislav Celler, Slovenská sporiteľňa bola ústretová, kino mestu predala za účtovnú hodnotu. Momentálne v priestoroch pôsobia dve združenia, a to Lampart, ktorý prevádzkuje ArtKino a Finestrína, ktorá založilo Hudobné divadlo. B. Celler zatiaľ nemá konkrétne predstavy o rekonštrukcii priestorov, uviedol však, že je potrebné investovať do úprav interiéru, ktorý je zastaraný.Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!