Cez víkend v meste tri festivaly a jedna prezentácia

13. 9. 2007

          Mesto Trenčín čaká rušný kultúrny víkend, v jeho centre sa uskutočnia až štyri podujatia. Už dnes sa začína 13. ročník medzinárodného divadelného festivalu jedného herca Sám na javisku. Predstaví sa na ňom divadlo P. A. T., Petra Fornayová, Jiří PECHA, Teatr Neandrtal, divadlo Pôtoň, hudobná skupina Abusus, divadlo DE FACTO MIMO a v pondelok festival v kine Hviezda uzavrie Anna ŠIŠKOVÁ.
          V piatok sa budú od rána do večera na Mierovom námestí prezentovať Bratislava a Piešťany, ktoré s Trenčínom v roku 2005 ako tri turisticky zaujímavé mestá podpísali zmluvu o vzájomnej spolupráci a propagácii v cestovnom ruchu. O program na pódiu sa postarajú práve zoskupenia z hlavného a kúpeľného mesta.


          V ten istý deň začína drevorezbárskym workshopom festival ľudových výrobkov, zvykov a hudby Pri trenčianskej bráne. Hlavný program Trenčanov a návštevníkov čaká v sobotu počas jarmoku ľudových výrobkov na Mierovom námestí. Jarmok sa síce končí podvečer, avšak program na pódiu bude pokračovať do neskorých nočných hodín.


          V sobotu sa začína aj festival veľkých dychových orchestrov Pádivého Trenčín. Súťažná prehliadka orchestrov bude dopoludnia v bývalom Dome armády. Zúčastnené orchestre sa predstavia od obeda na Štúrovom námestí. V nedeľu dopoludnia sa uskutoční Monsterkoncert, spoločné vystúpenie všetkých dychových orchestrov.+ Počas minuloročného festivalu Pri trenčianskej bráne Trenčanov a návštevníkov mesta nezaujali len hudobné a tanečné vystúpenia, ale aj ponuka ľudových remeselníkov či cukrárov. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!