Česko/Slovenské okamihy v Trenčíne

29. 3. 2023

Fotografia Alexandra Dubčeka z júna 1968 ako skáče na kúpalisku v Santovke zo skokanskej veže, ranná toaleta československých vojakov na lodi západnej fronty počas druhej svetovej vojny či príjazd československých futbalistov v júni 1934 z Talianska do Prahy, kde čerstvých vicemajstrov sveta vítal desať tisícový dav – aj tieto historické snímky nájdete v týchto dňoch na Mierovom námestí v Trenčíne.

 

Sú súčasťou výstavy jedinečných fotografií, ktorá vznikla pri príležitosti 30. výročia rozdelenia Československa a vzniku dvoch samostatných štátov. Dôležité aj menej známe momenty zo spoločnej histórie Čechov a Slovákov predstavuje 130 nainštalovaných snímok, ktoré sú doplnené o komentár k obdobiu ich vzniku.

Česká tlačová kancelária (ČTK) pri zostavovaní výstavy čerpala najmä z vlastných zdrojov, ale aj z fotobanky Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) a tlačovej agentúry Profimedia. Nechýbajú v nej ani momentky z bežného života, kultúry a športu, ale aj dizajnu a priemyslových výrobkov.

Po Uherskom Hradišti, Šumperku, Brne, Prahe a Bratislave expozícia výnimočných fotografií zavítala aj do Trenčína, kde si ju môžete na Mierovom námestí pozrieť do 23. apríla 2023.

Výstava CS okamihy

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!