Centrum voľného času zostáva s deťmi online

2. 10. 2020

Centrum voľného času Trenčín na Východnej ulici je síce od 1. októbra 2020 pre všetkých návštevníkov zatvorené, v kontakte s nimi ale ostáva prostredníctvom internetu a sociálnych sietí. Dnes vyhlásilo prvú úlohu celoročnej súťaže pre celú rodinu „Kto sa hrá, neprehrá!“.

Počas školského roka 2020/2021 centrum na svojej webstránke a sociálnych sieťach plánuje zverejniť celkom 8 úloh, novú úlohu vždy na začiatku mesiaca. Na jej splnenie majú čas do konca mesiaca.

Prvá úloha – vytvorenie jesenného herbára

Rodina má vytvoriť herbár z piatich listov, ku každému napísať názov stromu a miesto, kde bol list nájdený. Hotové diela sa budú v CVČ odovzdávať až po jeho znovuotvorení. CVČ však vyzýva, aby sa rodiny podelili o svoje zážitky pri výrobe herbára prostredníctvom fotografií. Tie môžete poslať na FB Centrum voľného času Trenčín alebo na cvctn@cvctn.sk.

Pôjde o rôznorodé úlohy 

Slávnostné vyhodnotenie súťaže plánujú na jún na Akadémii CVČ. Súťažiaca rodina musí splniť všetky vyhlásené úlohy. „Napríklad vytvorenie vlastnej krížovky, vianočných koláčikov či napísanie zimnej rozprávky. Podmienkou je, aby sa rodina odfotila s výrobkom alebo pri súťažnej činnosti. Hodnotíme vašu kreativitu, nápaditosť a zapojenie celej rodiny,“ hovorí riaditeľka CVČ Jaroslava Kašičková Depešová.  

„Spoločne strávený čas s rodinou je vzácnejší ako kedykoľvek predtým a súťažou sme chceli preň vytvoriť priestor. Väzby medzi dieťaťom a rodičmi rozvíjajú práve zdanlivo banálne spoločné činnosti, napríklad aj súťažné úlohy CVČ. Boli by sme radi, keby sa pri našich voľnočasových aktivitách rodina hlavne zabavila, zrelaxovala a vytvorila si krásne spomienky.“

Na víťazov čakajú v júni krásne ceny, ktoré do súťaže pripravili sponzori.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!