Čas na registráciu tímov v súťaži „Do práce na bicykli“ sa kráti

18. 5. 2021

K dnešnému dňu (18. 5. 2021) je pod samosprávou Trenčín zaregistrovaných 52 tímov, ktoré tvorí 178 ľudí, pracujúcich u 18 zamestnávateľov. Staňte sa aj vy súčasťou najväčšej kampane podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku! Zaregistrujte sa do 7. júna 2021, vysadnite na bicykel a spoznajte všetky výhody, ktoré jazda na dvoch kolesách prináša.

Začať môžeme jedným mesiacom v roku, tentoraz to bude jún. Postupne jazdením do práce na bicykli môžeme vytvoriť novú kultúru zelenšieho mesta, ktoré je príjemnejšie pre život.

Súťaž „Do práce na bicykli“ je určená len pre tímy s minimálne 2 a maximálne 4 členmi. Všetci členovia musia byť zamestnancami jednej firmy alebo inštitúcie.

Do hlavnej súťaže sa počítajú len jazdy a kilometre prejdené na bicykli. Zapojiť sa môžete aj vtedy, ak na cestu do práce používate elektrobicykle, kolobežky alebo kolieskové korčule. Do evidencie si najazdené kilometre zadávate tak, akoby ste išli na bicykli.

Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 30. júna 2021 dochádzať do školy na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webstránke www.dopracenabicykli.eu. Títo študenti musia v deň začiatku kampane, t. j. 1. 6. 2021, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, je povinný jazdiť do školy/škôlky v sprievode osoby staršej ako 18 rokov.

Aj peší sa rátajú

Do kampane DPNB je pridaná aj súťaž pre ľudí dochádzajúcich do práce verejnou dopravou alebo pešo, ktorí môžu zabojovať o 3 ceny. Podmienkou je, že počas júna absolvujú aspoň 29 jázd do práce/z práce verejnou dopravou alebo pešo. Navyše, pri použití týchto foriem dopravy sa súťažiacemu, tímu aj mestu pripočítava ušetrené CO2, čím účastníci zlepšujú uhlíkovú stopu seba a svojho tímu, a zvyšujú aj šance na celkové víťazstvo ich samosprávy.

Počítajú sa iba cesty do a z práce

Súťaž Do práce na bicykli je založená na čestnosti účastníkov, ktorí budú v období od 1. do 30. júna 2021 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Do súťaže sa započítavajú iba cesty do práce a z práce. Počítajú sa aj cesty cez víkend, ak išlo o dni, keď súťažiaci išiel do práce. Za jeden deň je možné absolvovať maximálne 2 súťažné jazdy.

Súťaž sa začína 1. júna 2021. Váš tím zaregistrujte najneskôr do 7. 6. 2021 na prihlasovacom online formulári 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!