Časť Braneckého ulice bude od 1. júla jednosmerná

20. 6. 2019

Zjednosmernenie Braneckého ulice sa dotkne úseku od Námestia sv. Anny (križovatka s Ul. Horný Šianec) smerom ku križovatke ulíc Rozmarínová, Vajanského a Braneckého (pri gymnáziu). V opačnom smere bude povolená jazda, samozrejme, vozidlám záchranných zložiek a ďalej iba autobusom MHD, cyklistom a taxíkom, ktoré patria k verejnej doprave.

Jednosmerný dopravný režim sa na Braneckého ulicu vracia po necelých šiestich rokoch. Dôvody, pre ktoré sa obojsmerná premávka zaviedla, už pominuli. Zámerom zobojsmernenia v decembri 2013 bola snaha odbremeniť vtedy jediný cestný most cez Váh, na ktorom sa tvorili dvojpruhové kolóny a prerozdeliť automobilovú dopravu z mesta smerom na Juh. Vodiči tak okrem Električnej mohli jazdiť aj po Braneckého ulici. Tento režim mal trvať len do otvorenia nového cestného mostu. Neskôr bolo povolenie na obojsmernú premávku predĺžené do doby ukončenia modernizácie železničnej trate a následne až do doby ukončenia rekonštrukcie križovatky pod cestným mostom pri Štatistickom úrade. Tá je od jari tohto roka rozšírená o jeden jazdný pruh.

Opätovné zavedenie jednosmernej premávky požadoval aj Výbor mestskej časti Stred. Návrat k pôvodnému dopravnému režimu na tejto ulici odsúhlasil Okresný dopravný inšpektorát. Cieľom tohto opatrenia je dopravné upokojenie, napríklad aj na Soblahovskej ulici, a zlepšenie podmienok pre cyklistov, no najmä chodcov, ktorí pri veľkej hustote dopravy mali problém prechádzať cez priechody.

Termín zjednosmernenia Braneckého ulice bol zvolený zámerne, pretože začiatkom prázdnin klesá intenzita premávky v meste.  V prípade vytvárania kolón na zjazde z cestného mosta v smere na sídlisko Juh sa mesto bude situáciou zaoberať. Môže sa teda stať, že sa obojsmerná premávka na ulicu vráti.

Braneckého sa zjednosmení

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!