Blíži sa Svetový deň zdravotne postihnutých

13. 11. 2009

V priestoroch Posádkového klubu (bývalá ODA) sa vo štvrtok podvečer stretli hendikepovaní občania pri príležitosti 49. výročia Svetového dňa zdravotne postihnutých, ktorý si pripomenieme 3. decembra.


Na slávnostnej schôdzi sa bilancovalo, odmeňovalo a diskutovalo. „Počas roka sme absolvovali dva rekreačno-rehabilitačné pobyty v Tatrách a Dolnom Kubíne. Napriek nelichotivej finančnej situácii robíme, čo sa dá,“ informoval Pavol Mrákava, predseda 1. základnej trenčianskej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých.


Na pravidelných stretnutiach s primátorom a predsedom trenčianskeho samosprávneho kraja poukazujú telesne postihnutí na problémy a možnosti ich riešenia. Najväčšie nedostatky vidia v spletitých zákonoch  a vo všadeprítomných bariérach. „Vieme, že nikde na svete nenájdeme bezbariérové mesto. V Trenčíne to ide k lepšiemu. Naliehavo však treba vyriešiť podchod pri Tatre, ktorý je dlhodobo nevyhovujúci,“  dodal P. Mrákava.


Podujatie v Posádkovom klube si nenechal ujsť ani primátor Trenčína Branislav Celler. „Niekoľkokrát počas roka sa stretávam so zástupcami zväzu telesne postihnutých, aby sme prebrali, čo ich teší a trápi v meste Trenčín. Za uplynulé roky sa v našom meste podarilo zlepšiť kvalitu života. Zároveň vieme, že je pred nami ešte veľa práce v odstraňovaní architektonických bariér. Počas dvadsiatich rokov od revolúcie sa však podarilo odbúrať zásadnú spoločenskú prekážku. Telesne postihnutí občania sú neoddeliteľnou súčasťou verejného života,“ povedal trenčiansky primátor.


Na záver podujatia si priaznivci drobného hazardu vyskúšali svoje šťastie v tombole. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!