Bike park poslúži cyklistom i „skejťákom“

30. 11. 2006

          Park pre netradičné športy je v súčasnosti prirodzenou súčasťou športovo-rekreačných areálov všade na svete. Ani Trenčín nie je výnimkou, pretože nový Bike park v hodnote 1 200 000 Sk slúži priaznivcom netradičných športov v tesnom susedstve tenisových kurtov na Ostrove. Táto lokalita je v územnom pláne Trenčína dlhodobo určená na športovo-rekreačné účely a aj vďaka spolupráci s obcou Zamarovce, do ktorej katastra spadá časť tohto územia, sa štúdia Bike parku postupne menila na projekt a ten v minulých dňoch na realitu.


          „Bike park je prvou lastovičkou, ktorá vychádza v ústrety kategórii mladých ľudí vyznávajúcich adrenalínové športy. Na budúci rok plánujeme na voľných plochách vedľa všešportového areálu situovaného do ZŠ, Novomeského ul. výstavbu parku, ktorý využijú bikeri a skateboardisti zo sídliska Juh, aby nemuseli chodiť až na Ostrov. Jednoduchou prestavbou Východnej ul. chceme vytvoriť aj  tzv. street zónu, kde bude priestor najmä pre in line korčuliarov, ale i pre cyklistov. Predpokladáme, že aj projekt na vytvorenie cyklotrás a lávok pre cyklistov, ktorý chceme financovať s pomocou zdrojov z Európskej únie a rekonštrukcia hrádzí Váhu vytvoria dostatočné trasy pre in line korčuliarov,“ vyratúva aktivity, ktoré mesto pripravuje v najbližšom období pre milovníkov netradičných športov, trenčiansky primátor Branislav Celler.


          Trenčianskym centrom pre športovo – rekreačné aktivity sa však v budúcnosti stane Ostrov. Jeho najnovším prírastkom je už spomínaný Bike park s prekážkami, ktorých návrhy vychádzali z požiadaviek prevádzkovateľa parku, občianskeho združenia Bike Trial Team Trenčín. Ich technické parametre sú prednostne stavané pre bicykle, ale v plnej miere ich môžu využívať aj priaznivci skateboardingu.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!