Bezplatný zber elektroodpadu už 1. februára

24. 1. 2020

Nepotrebnú bielu techniku – práčku, chladničku či mikrovlnku vám bezplatne odvezú z adresy vášho bydliska. Službu si treba objednať na www.zberelektroodpadu.sk. Objednávanie sa uzatvára 2 dni pred konaním zberu, aby sa mohla naplánovať preprava. 

Službu bezplatného zberu elektroodpadu a jeho odvoz na ekologickú recykláciu zabezpečuje zmluvný partner mesta Trenčín Envidom – Združenie výrobcov elektrospotrebičov.

Objednanie služby

Na stránke www.zberelektroodpadu.sk nájdete sekciu „Objednať“, tam si vyberiete mesto Trenčín, kde sa objavia najbližšie termíny zberu – 1. 2. a 7. 3. 2020.

V online objednávke treba poskytnúť údaje o type a množstve spotrebičov, ktoré potrebujete odviezť a vaše kontaktné údaje.

Takto sa môžete pohodlne, ekologicky a zadarmo zbaviť napríklad chladničiek, mrazničiek, umývačiek riadu, práčok, sušičiek, sporákov, rúr, ale aj varných dosiek, mobilných klimatizácií, radiátorov, ohrievačov, mikrovlniek či vysávačov. Ak nahlásite do zberu aspoň jeden väčší spotrebič, spolu s ním vám im odvezú aj iné menšie spotrebiče.

V Trenčíne táto služba funguje od júna 2019.

Spotrebiče, prosím, nevykladajte na ulicu. Mohli by sa k nim dostať nelegálni zberači, ktorí vyberú hodnotné súčiastky a spotrebič nezrecyklujú. V deň zberu odpadu ich vyložte do vchodu bytovky alebo za bránu domu a zabezpečte, aby ich niekto pri príchode pracovníkom Envidomu odovzdal. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!