Béla Bugár navštívil Trenčín

27. 9. 2011

V sobotu 24. septembra navštívil Trenčín podpredseda parlamentu a predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár. Počas celodňového pobytu v krajskom meste ako prvý hosť prejavil záujem prezrieť si všetky priestory taiwanskej spoločnosti AU Optronics, ktorá otvorila svoj závod koncom júna v priemyselnom parku.


„Je to obrovský komplex, ktorý sa v Trenčíne rozbieha, a je cítiť, že spoločnosť má na Slovensku skutočne dlhodobé zámery.“ povedal po prehliadke spoločnosti Bugár. Výkonný riaditeľ spoločnosti Li ChengLu ho informoval o zámeroch rozširovania výroby o nové linky a produky, ako aj o podporných projektoch v oblasti kultúry, vzdelávania a najmä zelených technológií, v ktorých je spoločnosť AUO celosvetovým lídrom.


Následne bol podpredseda vlády na obede s primátorom Trenčína Richardom Rybníčkom a stretol sa taktiež s miestnymi seniormi. Hlavnými témami rozhovoru s Rybníčkom boli pripravované zákony, ktoré sa týkajú samospráv, a súčasná politická situácia, vyhrotená spormi okolo eurovalu. Atmosféra vzájomného stretnutia bola aj napriek závažným témam príjemná. „Pána Bugára som informoval o súčasnej zložitej finančnej situácii mesta. V prvom rade som ho požiadal o citlivé pristupovanie k zákonom, ktoré sa týkajú alebo budú týkať chodu samosprávy a jej financovania, pretože na regionálnej úrovni je naša zodpovednosť a dopady našich rozhodnutí voči občanom rovnako veľká, ak nie väčšia, uviedol po spoločnom stretnutí Rybníček.


 
 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!