Bankovka s Trenčínom sa stáva raritou ešte pred začiatkom predaja

17. 5. 2019

Krátko pred zajtrajším začiatkom predaja eurobankoviek s motívom Trenčianskeho hradu sa objavila na dodanom náklade malá chyba. V názve mesta TRENČÍN chýba dĺžeň nad písmenom „I“.

Vzhľadom k tomu, že predaj Euro Souvenir bankoviek sa začína už zajtra a nie je možné v takom krátkom čase vytlačiť opravené suvenírové bankovky, prípadne úplne zrušiť ohlásený predaj, spoločnosť Nunofi, ktorá je vlastníkom licencie tohto konceptu, vyčlenila do predaja v Kultúrno-informačnom centre Trenčín od 18. mája 2019 osem tisíc kusov z celkového aktuálne vytlačeného nákladu 15 tisíc kusov. Ďalších 1 tisíc kusov z aktuálneho nákladu už spoločnosť zaslala do zahraničia.

Zostávajúcich 6 tisíc kusov bude vrátených do tlačiarne a budú nahradené správnym vydaním. Opravené vydanie bude zaradené do predaja s miernym časovým oneskorením, spôsobeným výrobou nových bankoviek a dopravou z francúzskej tlačiarne. O dátume predaja opravenej bankovky budeme priebežne informovať.

Chyba vznikla v spoločnosti, ktorá bankovku tlačila. Je nám na jednej strane ľúto, že chyba vznikla, na druhej strane však, podobne ako je to v prípade zberateľských cenín, takáto chyba zvyšuje atraktivitu vydania.

Zajtrajší limit predaja suvenírovej bankovky zostáva nezmenený:

  • predaj čísiel do 1000 v limite 4 kusy na osobu
  • predaj vyšších čísiel v limite 20 kusov na osobu

Predaj bude prebiehať do vypredania disponibilného množstva z aktuálneho vydania.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!