AU Optronics spúšťa najväčší nábor zamestnancov

13. 10. 2010

Najväčšia investícia za posledné desaťročia v Trenčíne postupne vyrastá do reality. Taiwanská spoločnosť AU Optronics, ktorá stavia v trenčianskom priemyselnom parku závod na výrobu LCD modulov, začína v najbližších dňoch s masívnym náborom zamestnancov.


Nábor, ktorý bude prebiehať v jesenných a zimných mesiacoch, bude najväčší od vypuknutia krízy na Slovensku. Manažment AU Optronics sa sústredí pri prijímaní na lokálnych manažérov a zamestnancov z Trenčína a blízkeho okolia. Do roku 2013 by tak malo získať prácu až 3 300 ľudí. „Mesiace tvrdej driny, rokovaní a vybavovaní nesú svoje ovocie. Som skutočne rád, že vložená energia sa nám všetkým už čoskoro vráti,“ zdôraznil primátor Branislav Celler.


Základný kameň novej trenčianskej fabriky bol položený tento rok, na jar budúceho plánuje manažment už nábeh výroby. Ako vedenie spoločnosti AU Optronics informovalo primátora Cellera, do hál sa začnú už v decembri dovážať prvé technológie. „Je pre nás takisto dôležité, aby sa ľudia mohli bezproblémovo dostať z mesta do priemyselného parku. Nedávno prebehli prvé rokovania ohľadom zabezpečenia liniek MHD do priemyselného parku, ktoré by boli časovo zosúladené s pracovnými zmenami závodu,“ dodal primátor.


Spoločnosti AU Optronics osobitne záleží na ekologickej výrobe aj chode závodu. V súčasnosti najväčšia stavba priemyselnej výroby v strednej Európe bude súťažiť aj o zlatý certifikát v oblasti ekológie.


AU Optronics v najbližších troch rokoch preinvestuje v Tren­číne vyše 191,3 milióna eur. Okrem LCD modulov bude fabrika produkovať aj LCD televízory a rôzne súčasti zobrazovacej techniky.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!