Art Film Fest 2014 sa začína už najbližšiu sobotu

16. 6. 2014

Hoci festival oficiálne otvorí 21. júna až večerný ceremoniál, premietať sa bude už od 13.00 hodiny. Na záver festivalu zavíta do jeho dejiska aj Claudia Cardinale.


Ponuku 22. ročníka Art Film Festu tvoria najnovšie a najpozoruhodnejšie filmy svetovej a slovenskej kinematografickej scény. Celkovo pôjde o 132 snímok.


Nebudú chýbať filmy ocenené na slávnych svetových festivaloch v Cannes, Sundance či Benátkach, ani domáce novinky.  Medzinárodný filmový festival sa uskutoční od 21. do 27. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne.


V Trenčíne sa bude premietať v divadelnej sále Posádkového klubu, v kine RTVS ArtKino Metro a v Cinemaxe. Filmové projekcie v Trenčianskych Tepliciach uvidí návštevník v Kúpeľnej dvorane, ale aj v nedávno vynovenom a zdigitalizovanom kine Prameň.


Ako informovala Zuzana Čižmáriková z Agentúry Forza, vo väčšine premietacích miest nájdu diváci takzvané infocentrá, kde si môžu zakúpiť vstupenky, program, ale každý deň ich bude čakať zdarma aj nový Festivalový denník.


Pred festivalom spustili organizátori predpredaj zvýhodnených cinepassov, ktorý trvá ešte do 20. júna. Špeciálnu cenu má sedemdňový cinepass pre seniorov, ktorí majú trvalý pobyt v Trenčianskom kraji. Môžu ho získať za 2 eurá.


Program je rozložený do dvanástich sekcií. Dve sú súťažné a jedna patrí slovenskému filmu. Zverejnený je na stránke festivalu, kde si ho návštevníci môžu pozrieť i stiahnuť. http://www.artfilmfest.sk/filmy/online-program/


Medzi Trenčínom a Trenčianskymi Teplicami bude tak ako po iné roky zabezpečená kyvadlová doprava. Študentom organizátori ponúkajú nielen výhodné vstupné, ale aj takzvané stanové mestečko umiestnené v priestoroch základnej školy v Trenčianskych Tepliciach.


A práve v kúpeľnom mestečku sa budú okrem filmových projekcií odohrávať aj sprievodné koncerty a odovzdávanie cien Hercova misia. Na začiatku festivalu si túto cenu prevezme jedna z najznámejších tvárí českého filmu – Ivan Trojan a na záver festivalu zavíta do Trenčianskych Teplíc legendárna diva Claudia Cardinale.


Cenou Zlatá kamera Art Film Fest tento rok ocení za výrazný prínos do oblasti kinematografie dvoch profesionálov. Počas otváracieho ceremoniálu jedného z najúspešnejších maďarských režisérov, držiteľa Oscara Istvána Szaba. Na záverečnom večere si ocenenie prevezme jedna z legiend slovenskej scenáristiky, prezident Slovenskej filmovej a televíznej akadémie – Ondrej Šulaj. 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!