Antonius a Kleopatra sa v Trenčíne predstavia už tento utorok

31. 7. 2010

Najväčší divadelný sviatok tohto leta v Trenčíne sa nezadržateľne blíži. Už v utorok 3. augusta o 20.30 sa pre päť stoviek divákov odohrá na Mierovom námestí strhujúci Shakespearov príbeh Antonius a Kleopatra.


Záujem o vstupenky na predstavenie pod holým nebom v rámci Letných shakespearovských slávností je medzi Trenčanmi enormný a organizátori hlásia vypredané.  Nečudo, veď podujatie pod záštitou trenčianskeho primátora Branislav Cellera bude v prípade priaznivého počasia vrcholom letnej divadelnej sezóny, a aj preto je poltisícová divácka kapacita bez problémov naplnená.


Z dôvodu vytrvalého dažďa môže byť predstavenie zrušené, o čom vás budeme včas informovať na www.trencin.sk.  V takom prípade požiadajte o vrátenie peňazí za vstupenku v mieste jej kúpy.


Režisér Michal Vajdička, známy inscenáciami nielen zo slovenských divadelných scén, ale aj z Národného divadla v Brne, si zvolil pre Antonia a Kleopatru silné herecké obsadenie: postavu Antonia zveril Jánovi Koleníkovi, hercovi SND, ktorý už úspešne stvárnil postavu Bassania v inscenácii LSS Kupec benátsky. V postave sebavedomej Kleopatry sa predstaví divákom aj známa slovenská herečka Henrieta Mičkovicová. V postave Caesara je im skvelým partnerom Ľuboš Kostelný, držiteľ ocenenia Slnko v sieti za najlepší herecký výkon vo filme Muzika. Tak ako pri predchádzajúcich inscenáciách aj Antonius a Kleopatra je česko-slovenské predstavenie, a tak sa diváci môžu tešiť na Jana Révaia v postave Agrippu, ktorý účinkuje v Divadle pod Palmovkou v Prahe. Hereckým kolegom v postave Enobarbusa mu je Petr Halberstadt, člen Národného divadla v Brne. Ďalej uvidíme Zuzanu Kanócz, Csongora Kassaia, Danicu Jurčovú, Petra Oszlíka, Michala Szoltésa a ďalších. Viac informácií nájdete v aktualite Letné shakespearovské slávnosti prídu začiatkom augusta do Trenčína.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!