Aký typ parkovacej karty si vybrať?

11. 8. 2020

Bývate na sídlisku Juh alebo na Sihoti 3, 4 – teda na sídliskách, na ktorých sa od 23. septembra 2020 zmení režim parkovania? Parkovaciu kartu pre pásmo J (Juh) a pásmo H (Sihoť 3, 4) si môžete kúpiť už teraz. Pri výbere karty sa rozhodujte podľa toho, kde a ako často parkujete.

Ak ste REZIDENT:

  • parkujete iba v pásme trvalého bydliska (na Juhu v pásme J, na Sihoti v pásme H) – vyberte si kartu PÁSMO J alebo PÁSMO H (20 €/rok pre 1. vozidlo na byt). Pozn.: karta PÁSMO H je platná v pásme H aj G.
  • parkujete v pásme trvalého pobytu a zároveň v iných pásmach, avšak v iných pásmach vám postačujú dlhodobé parkoviská – vyberte si kartu PÁSMO J a dlhodobé alebo PÁSMO H a dlhodobé (50 €/rok – 1. vozidlo na byt). K tejto karte zároveň získate zľavu 50 % na prvú hodinu parkovania v PÁSME A alebo B k parkovaciemu lístku zakúpenému v automate, cez SMS alebo internet. Zľava vám bude pridelená automaticky na základe uvedenia EČV.
  • parkujete v rôznych pásmach a nepostačujú vám dlhodobé parkoviská – vyberte si „celomestskú“ kartu PÁSMO J a mesto okrem A a B alebo PÁSMO H a mesto okrem A a B (80 €/rok – 1. vozidlo na byt). Táto karta neplatí v pásme A a B, avšak máte 50% zľavu na prvú hodinu parkovania v pásme A alebo B.

Karty, ktoré majú v názve uvedené PÁSMO, začnú platiť až od 23. 9. 2020 (aj keď si ju zakúpite vopred). Pokiaľ chcete parkovaciu kartu využívať už teraz, kontaktujte nás telefonicky 0902 911 220 (v čase otváracích hodín klientskeho centra) alebo e-mailom parkovanie@trencin.sk a my vám odporučíme vhodnú kombináciu kariet (pred a po 23. 9. 2020).

Ak ste ABONENT:

  • parkujete iba v jednom pásme (zvyčajne dochádzajúci do zamestnania) – vyberte si kartu Abonent dlhodobé v pásme… Pásmo platnosti si môžete určiť, cena 130 €/rok. Žiadateľom musí byť fyzická osoba – nepodnikateľ (teda na rodné číslo). Platí na dlhodobých parkoviskách jedného pásma.
  • parkujete v rôznych pásmach v parkovacej zóne, postačujú vám dlhodobé parkoviská – vyberte si kartu Abonent dlhodobé. Cena 240 €/rok. Upozornenie – môžete parkovať iba na dlhodobých parkoviskách, nie kdekoľvek. Ku karte je 50 %-ná zľava na prvú hodinu parkovania v pásme A alebo B.
  • parkujete kdekoľvek v parkovacej zóne, aj mimo dlhodobých parkovísk – vyberte si kartu Abonent MESTO OKREM A a B. Cena 480 €/rok. Karta neplatí v pásme A a B, v týchto pásmach je 50 %-ná zľava na prvú hodinu parkovania.

Karta PÁSMO alebo DLHODOBÉ?

Ide o označenie typu karty, nie dĺžky parkovania.

  • Karta PÁSMO – platí v celom pásme trvalého pobytu žiadateľa, na všetkých vyznačených parkovacích miestach, teda aj na dlhodobých a nočných dlhodobých parkoviskách.
  • Karta PÁSMO J – platí na každom parkovacom mieste v pásme J, karta PÁSMO H – platí na každom parkovacom mieste v PÁSME H aj susednom PÁSME G.
  • Karta DLHODOBÉ – platí iba na parkovacích miestach označených ako dlhodobé vo všetkých regulovaných pásmach. V pásme A a B takéto parkoviská nie sú.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!