Aký bude najbližší víkend v Átriu pod vežou?

29. 7. 2021

Piatok bude poetický, sobota vtipná a nedeľa exotická.

V piatok 30. 7. 2021 o 19.00 hodine nás v Átriu pod vežou čaká pestrý koncert skúsených muzikantov. O Hudobný piknik sa postará zostava ŽŽ a hostia. Ponúknu vlastné skladby rôznych žánrov od blues cez swing až po jazz. Bonusom budú kvalitné texty piesní nielen z vlastnej tvorby, ale aj zhudobnené básne Miroslava Válka či Pavla Horova a prednes básní v podaní Jozefa Kohúta.

V rámci Letných divadelných večerov, ktoré pripravuje Mestské divadlo Trenčín, si v sobotu 31. 7. 2021 o 19.30 hodine môžete zájsť do Átria pod vežou na predstavenie Bábka od mimoriadne úspešného chorvátskeho autora Mira Gavrana. Hovorí o mužovi, ktorý nie je napriek zrelému veku schopný nadviazať plnohodnotný dlhodobý vzťah so ženou. Zapojí sa do projektu experimentálnej vedy a dostane na mieru vyrobenú ženu-bábku. Je presne taká, aby zodpovedala jeho požiadavkám, ale zároveň, aby vyzerali spolu dôveryhodne. Učia sa spolu žiť. Bábka sa väčšinu času prispôsobuje svojmu majiteľovi, no v závere ho čaká prekvapenie. Zažije svojím spôsobom šok a to ho prinúti zmeniť svoj názor na život, vzťahy, ženy. Hrajú Štefan Richtárech a Zuzana Mišáková.

V nedeľu 1. augusta 2021 o 18.00 hodine sa v Átriu pod vežou začne Hudobná nedeľa s trenčianskou kapelou Drowsy Maggie. Desaťčlenná formácia nám ponúkne exotický zvuk a hudbu, ktorú u nás často nepočuť – írske a škótske tance a tiež zopár pôvodných balád. Príďte si vypočuť originálne hudobné nástroj ako mandolína, flauta, írska harfa či gitara s keltským ladením.

Vstup na všetky tri podujatia je voľný.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!